У дитячому польовому таборі «Подільська Січ» школярі Хмельницької громади проходять військовий вишкіл і вчаться боронити країну

Розлогі і зелені краєвиди сіл  Олешинського старостинського округу – чудове місце для літнього оздоровлення  дітей. Тут  вже традиційно таборують учасники міського етапу  фізкультурно-патріотичного руху дітей та молоді «Сила нації»,  ініційованого Хмельницькою міською радою. На початку у липня понад сто дітей стали учасниками святкової акції з подарунками та розвагами, організованій Корпусом миротворців ХСП ” Ангели Радості”.

Відтак після миротворчих янголів простору   територію біля Іванковецького ліцею на тиждень  зайняли 10 легендарних  українських підрозділів: «Азов», «Вовки до Вінчі», «8 полк спеціальних операцій», «Добровольчий батальйон імені  шейха Мансура», «Правий сектор»  та інші. Такі назви отримали підрозділи дитячого табору «Подільська Січ», де діти  та підлітки від 9 до 17 років не лише  відпочивали, а й проходили  вишколи з військово-тактичної підготовки та національно-патріотичного виховання. Відповідно всі  січовики мали  й свої позивні. Командував юним козацтвом комендант табору, ветеран російсько-української війни Федір Пронак, який  брав участь в боях за місто Щастя Луганської області в 2014-2015 роках. До табору приїхав викладати військово-тактичну підготовку на запрошення старости Олешинського округу Валентини Базилюк та організаторів. “Коли працюєш з дітьми, з кожним днем вони все більше розуміють, що таке єдність,  дружба і відповідальність. От у  першому етапі був хлопчик, такий трохи бешкетник. Я на другому етапі його спеціально поставив командиром, одягнув у форму. І він вже не кидається подушками, а ходить, як командир”, — каже Федір Пронак.

Юний січовик на псевдо «Тимко» розповів, чому важливий для нього військовий вишкіл.«Тому що зараз воєнний час, і дуже непросто, коли літають ракети, і ти не знаєш, що робити, як діяти у цей момент», — пояснив підліток. Юнак із позивним «Скіф» у цьому році закінчив школу та планує вступати до академії Сухопутних військ у Львові. Для нього  таборування — це можливість додаткової підготовки до військової справи. «Навчився тактики, з автоматом повзати. Навчився з дітьми ладнати, щоб вони прислухались до мене, і я до них “, — розповів  “Скіф”.

Навчаються тут  і стрільбі в  польовому тирі.  В програмі також заняття з  саперами, рятувальниками, тактичними медиками. «Подільська Січ» уже вдруге проводить вишкіл в Іванківцях. «Це  вже наша друга зміна, —  розповіла організаторка таборування, староста округу Валентина Базилюк.  — Першим чином, це дітки, яких батьки на фронті, дітки, яких батьки загинули, переселенці, багатодітні, малозабезпечені. І всі бажаючі.  Тож добродійники та волонтери  подбали про те, щоб для всіх було безплатне проживання та п’ятиразове харчування “, — розповіла староста. 

За козацьким звичаєм, на таборування  юних січовиків благолословив єпископ Хмельницький та Кам’янець-Подільський ПЦУ отець  Павло Юристий. «У багатьох з вас батьки захищають Україну, у декого повернулись на щиті навічно героями, — звернувся владика до дітей. — Ми не обираємо часу, коли нам народитися, але від нас залежить, як ми проживемо своє життя . Випробування є в кожному поколінні, у вашому — війна. І цей час випробувань потрібно використати, щоб стати справжніми патріотами, справжніми українцями, які люблять свою землю, залишатись людьми віруючими, які своїми ділами підтверджують свою віру, свою любов до України».

А завершувався кожен день таборування справжньою козацькою ватрою, навколо якої хмельницькі січовики співали улюблених пісень, які кликали до волі всі покоління українців.

Тетяна Руса.

Back to top button