У Хмельницькому ліцеїстки не лише опановують швейну справу, а й беруть участь у соціальних проєктах
У Хмельницькому ліцеї с №2 модернізували кабінет трудового навчання: відтепер дівчатка 5-9 класів вчаться працювати за новими швейними машинками. А ще за літо в приміщенні зробили капітальний ремонт, оновили меблі та закупили необхідні матеріали для занять.
На новому швейному обладнанні старші учениці не лише навчаються, а й беруть участь в соціальних проєктах. Один з таких – пошиття кухонних рушників. Вже під час перших уроків цю справу опановували дев’ятикласниці: трудились над рушниками для кухні, шили за власними дизайнерськими проєктами, щоб рушники були не лише необхідністю, а й прикрасою для кухонного затишку. «Потім свої вироби дівчатка зможуть продати на благодійному ярмарку, який ми готуємо до дня народження школи, – розповіла учителька трудового навчання Інна Галян. – Усі виручені кошти передамо на потреби ЗСУ. Таким чином навчаємо учениць суспільно корисній праці». Дівчаткам подобається навчатись за сучасною технікою, вони переконані, що навики шиття кожній дівчині, жінці потрібні в житті, незалежно від того, яку професію оберуть. Деякі з учениць вже знайомі з шиттям, але одна справа – голка в руках, інша – сучасне справжнє обладнання, на якому й вишивати можна.
«У кабінеті трудового навчання кілька років поспіль ми накопичували насамперед матеріально-технічну базу, щоб вона була сучасною і зручною для здобувачів освіти, – розповіла заступниця директора з навчально-виховної роботи Людмила Васількова. – Цього року за кошти міського бюджету в нас капітально відремонтоване приміщення, замінено вікна, освітлення і електричну проводку. Ми закупили вісім сучасних швейних машинок, прасувальні дошки, праски. А також придбали тканину, нитки, голки та інші необхідні матеріали для швейної справи».
Сучасний світ – це не лише комп’ютерні технології та гаджети, адже навики побутового самообслуговування айфоном не заміниш. І ці знання і досвід можна здобути на уроках трудового навчання, а по закінченню навчального здобути професію, яку почали опановувати в ліцеї на уроках праці.
Вікторія Катрич.