У Хмельницькому облаштовують реабілітаційний пункт для поранених тварин: волонтери просять небайдужих долучатись
Цих чотирилапих воїнів вже назвали лагідно пухнастим батальйоном. Собаки, давні помічники людини, не лишаються осторонь і війни. Вони теж допомагають у боротьбі з російським агресором: беруть участь у розмінуванні, патрулюють вулиці, виявляють ДРГ, боронять блокпости, евакуюють людей з гарячих точок, волонтерять і навіть збирають гуманітарну допомогу. І так само, як і люди, отримують поранення і травми. Особливо потребують порятунку службові собаки, які допомагають витягувати людей з-під завалів, охороняють, працюють у зоні бойових дій і розміновують поля.
У Хмельницькому наразі перебуває на лікуванні кілька сотень чотирилапих. Усі вони привезені з різних регіонів. І не лише службові, а й постраждалі від обстрілів, завалів, покинуті. Тут їх і оперують, і лікують. За кілька тижнів хмельницькі ветеринари прооперували вже більше двох сотень чотирилапих. Операції не припиняються ні на день, а місць для відновлення після хірургічних втручань не вистачає. Тому вкрай потрібне додаткове приміщення, де б пухнасті бійці проходили реабілітацію і набирались сил. Прооперовані перебувають наразі в актовому залі і в лікарняних кабінетах. Ті, що ходять і не мають відкритих ран і – у вольєрах на вулиці. Тобто, вони одужують зараз просто неба, – розповіла для журналістів директор ТОВ “Клімат Поділля” Оксана Данілова. – А ще їм потрібна реабілітація після важких травм. Тому у місті вирішили облаштувати реабілітаційний пункт для поранених тварин».
Заклад працюватиме на базі ветеринарного шпиталю, яким керує професор Кирило Чумаков, де й лікують поранених тварин-бійців. Ініціатори облаштування такого пункту – волонтерки з ГО «Українська платформа «Жінки в бізнесі», колектив ТОВ «Клімат поділля» та БФ «Допомагаємо разом». Для того, щоб пункт почав якнайшвидше працювати, потрібні додаткові кошти і додаткові руки. Хмельничан просять долучитись до корисної справи, адже ветеринарний пункт облаштовують в приміщенні старої котельні ветеринарної клініки, і для його переобладнання потрібно чимало зусиль і коштів. Зараз в котельні тривають опоряджувальні роботи практично без вихідних. Намагаємось дуже швидко все зробити. Але це буде залежати від пожертв небайдужих людей і допомоги в облаштуванні приміщення», – зазначила Оксана Данілова.
Нагадаємо, що з початком повномасштабного вторгнення росії на Хмельниччині запрацював військовий державний шпиталь ветеринарної медицини для службових собак і тварин переселенців, які постраждали внаслідок ракетно-бомбових ударів та обстрілів.З 25 лютого й до сьогодні тут прийняли на лікування більше тисячі тварин і прооперували кількасот поранених і постраждалих тварин. Начальник військового державного шпиталю ветеринарної медицини Кирило Чумаков має чималий досвід співпраці з військовими. Починаючи від 2014 року, він неодноразово бував у відрядженнях у районі АТО/ООС, де проводив оперативні втручання та лікував службових собак. Він розповів, що шпиталь наразі працює в режимі 24/7. Навантаження на лікарський персонал, у порівнянні з мирним часом, коли тут діяла звичайна ветеринарна клініка, збільшилося вдесятеро. Але шпиталь продовжує приймати поранених чотирилапих бійців і небайдужих хмельничан просять допомагати у відновленні їх здоров’я.
Вікторія Катрич.