У Хмельницькому студенти створили мурали єдності і віри

 

Наші транспортники  втілили мрію багатьох хмельничан,  які хоча б  раз  заходили до салону тролейбуса №11, який має власну назву «Тролейбус єдності і віри». Фактично, це – художня галерея на колесах.  У його салоні  – експозиція малюнків-плакатів  на патріотичну тематику періоду російсько-української війни, які обійшли не одну європейську художню виставку. Це – репродукції картин   відомої української художниці з Ніжина Катерини Васечко. У сюжетах: українські матері, що закривають своїх дітей, воїни, захисники Маріуполя, Азовсталі…До речі, ці картини Катерина почала писати, коли в рідному місті ховалась з 6-річною донькою від ракетних обстрілів. У її воєнних сюжетах багато любові і болю, але вони й об’єднують людей  вірою і силою нашої гідності.  Ці малюнки, до речі,  з’явились у салоні «одинадцятки», коли вся країна молилась за наших азовсталівців…

Ідея перетворити звичайний тролейбус в художньо-патріотичну галерею належала керівництву КП «Електротранс». Однак одним тролейбусом єдності і віри транспортники  не обмежились. І запропонували студентам ВПУ№25, які  нині проходять практику на базі підприємства, створити патріотичний стінопис за малюнками Катерини Васечко. Про це йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці «Електротрансу».

 

Віддали юним митцям великий бетонний мур: від входу  –  до диспетчерської підприємства.  І тепер, замість сірих бетонних стін – сім яскравих  патріотичних муралів.  « Є тут  сюжети з «Мавки», де описується жіноча українська краса, є малюнок з воїном, — розповіла майстерка виробничого навчання та викладачка живопису училища №25 Іванна Тарасюк.

— Ми  використовували фасадну акрилову фарбу з додаванням кольорових пігментів. Для студентів це перший такий вагомий досвід, їм  було дуже цікаво виконувати такі роботи».

Центральна ідея живописної серії – на одному з муралів: «Мрія у нас на всіх одна…І вона обов’язково здійсниться!»

Керівництво підприємства задоволенерезультатами  творчої практики. «У нас на підприємстві є художниця Іванна Тарасюк. Також одна із наставниць-художниць —  мама Захисника.  І ось вперше ми запросили на практику здобувачів освіти художників. Результат співпраці —  мега-позитив і краса. Щиро дякуємо за втілення ідеї талановитим митцям: дівчатам-студенткам та майстриням ВПУ №25. Дівчатка, ви неймовірні!».

Тетяна Руса.

Начало формы

Начало формы

 

Back to top button