У Хмельницькому за програмою «Громадські ініціативи» успішно реалізували мікропроєкт з підготовки пілотів БПЛА

Основна частина мікропроєкту “Навчально-тренувальний центр підготовки пілотів БПЛА”, який переміг в конкурсі  громадських ініціатив Хмельницької міської ради  і  отримав фінансування з бюджету громади, успішно реалізована. 33 військовослужбовці різних силових структур навчання завершили. Про це повідомив заступник міського голови Микола Ваврищук.

За словами керівника проєкту Михайла Чайковського, до 170 тисяч гривень, які на реалізацію проекту виділила міськрада, залучили ще 30 тисяч гривень з благодійного фонду “Добробут Поділля 21 століття”. За ці кошти  придбали необхідні для навчання  дрони DJI MAVIС 3 Enterprise з комплектуючими. Інструкторів запросили з з добровольчого формуванням “Афган” та військових частини ССО.

Впродовж трьох місяців  на базі навчально-тренувального центру учасники проекту вивчали технічні характеристики безпілотників, проходили теоретичні тренінги та закріпляли  науку на практиці. Отримані знання і навички хлопці вже застосовують  на фронті.

За словами Михайла Чайковського, навчання планують продовжувати, оскільки головна мета мікропроєкту пришвидшити Перемогу України, мінімізувати втрати серед наших захисників та підвищити кваліфікацію операторів БПЛА.

“Ці навчання на часі, вони будуть розвиватися. Нам треба створити в Україні таку систему, яка б змогла навчати людей новітніх технологій, з таким сусідом-росіянином треба володіти технікою”.

Нагадаємо, у 2022 році у зв’язку з початком військової агресії росії проти України не були реалізовані проєкти – переможці конкурсу громадських проектів, який відбувся наприкінці 2021 року, у рамках Бюджету участі. Відтак структурні підрозділи міської ради, відповідальні за реалізацію проєктів, повторно розглянули проєкти-переможців та визначили, які з них можливо реалізувати у 2023 році, враховуючи сучасні реалії. Наразі два з дев’яти мікропроєктів вже успішно завершені.

Євген Ковтун

 

 

Back to top button