У кого болить голова на дощ?

 

Хто такі метеопати

На зміну майже весняному теплу раптом приходять морози, і на гілки дерев, де вже набубнявіли бруньки, падає несподіваний сніг. У такі дні в багатьох людей розколюється голова, їм надокучають денна сонливість або навпаки — безсоння, біль у серці, стрибки артеріального тиску. Чому це відбувається?

Перепади атмосферного тиску викликають подразнення барорецепторів кровоносних судин, внутрішньої поверхні суглобів тощо. Ці зміни особливо відчувають так звані метеопати — люди з артеріальною гіпер- і гіпотензією, іншими хронічними хворобами. А до температурних коливань найбільш чутливі люди, які нездужають на ревматоїдний артрит або інші захворювання рухового апарату. В осіб, особливо чутливих до гіпоксії (нестачі кисню у крові), біль голови в морозні дні обумовлений не лише зовнішніми факторами. Чим вища температура повітря, чим воно сухіше в помешканні (офісі, навчальній аудиторії), тим менше там кисню.

До змін погоди організм здорової людини здатен пристосовуватися. Якщо механізми адаптації працюють добре, голова на дощ чи на сніг не болітиме. Тому передусім потрібно вести здоровий спосіб життя: раціонально харчуватися, загартовуватися, повноцінно відпочивати й висипатися. А ось людям із хронічними хворобами в періоди різких коливань температури повітря чи атмосферного тиску слід більш ретельно контролювати свій артеріальний тиск, вживати призначені препарати вчасно, звертатися до лікаря у разі погіршення самопочуття. У холодні дні варто частіше провітрювати кімнати. Йдеться про коротке, але дуже інтенсивне провітрювання. Це простий спосіб наситити повітря киснем.

Back to top button