Від задуму до втілення: в Хмельницькому презентували перший підручник з вивчення історії міста
Вже цього року за підручником навчатимуться учні старших класів у межах курсу історії України, а наступного року “Хмельницькознавство” стане окремим предметом в школах громади.
Задум створити посібник, у якому буде висвітлена історія Хмельницького від найдавніших часів до сьогодення, і який би відповідав потребам як учнів, так і вчителів, виник ще у 2021 році. Проте через велику війну робота над ним не розпочалася. Торік ідею почали втілювати місцеві краєзнавці, науковці, історики, в тому числі доктори та кандидати історичних наук, а також педагоги та художники. Автором – упорядником виступила головна спеціалістка відділу позашкільної освіти та виховної роботи департаменту освіти та науки Хмельницької міськради Наталія Камінська.
Поки що друком вийшло чотири примірники. У тираж підручник запустять після того, як його затвердить МОНУ. Відтак надрукувати і забезпечити ними усі навчальні заклади планують до початку наступного навчального року.
“Протягом цього навчального року посібник будуть апробовувати педагоги на уроках історії України. Після того, як Міністерство освіти і науки затвердить цю книгу та дисципліну, наступного навчального року її викладатимуть як окремий предмет. Відтак поки що школярі вивчатимуть історію міста за електронною версією підручника, для того, щоб його апробувати”, — розповіла в.о. директора департаменту Ольга Кшановська.
Кошти на втілення цього проєкту спрямовані з міського бюджету.
“Прекрасне відчуття, коли мрія стає реальністю! Дякую всій команді краєзнавців, авторів, педагогів, художників за чудову роботу! Книга має не лише теоретичну інформацію, але і практичні вправи, матеріали для дискусій, посилання на мультимедійні матеріали. Курс “Хмельницькознавство” вивчатимемо у 8-9-х класах. Підручник для 8-го вже готовий, для 9-го — у роботі. Я впевнений, що любов до України розпочинається з любові до малої батьківщини. Можна казати багато пафосних слів про необхідність виховання цього почуття змалку. Але я скажу головне: щоби любити, потрібно знати. Наше місто багате історією і цікавими постатями. Ми маємо чим пишатися і знати про це має кожен школяр!”, — зазначив міський голова Олександр Симчишин.
Наразі команда авторів вже працює над підручником для учнів 9-го класу, де висвітлюватимуться події від ХХ століття і до нинішнього часу. Окремим розділом будуть подані події російсько-української війни, з акцентом на подвиги наших Героїв, в тому числі тих, хто має звання Почесного громадянина громади.
Ольга Сєргєєва