“Відергербурт”: кроки до відродження і партнерства
У Центрі національного виховання учнівської молоді (вул. Романа Шухевича, 1-Б) відкрили виставку-історію взаємин та сучасного партнерства двох регіонів України і Німеччини “Волинь і Північний Рейн-Вестфалія: мости з минулого в сучасне”.
Виставка знайомить з багатьма цікавими фактами, які наочно демонструють тисячолітні відносини різної інтенсивності між українським і німецьким регіонами. Експозицію розгорнули в рамках співпраці Центру національного виховання учнівської молоді з Радою німців в Україні, ГО “Товариство німців Хмельниччини — Відергебурт”, — йдеться в повідомленні на сайті міської ради.
Хронологічно виставка охоплює великий історичний період II — XXI ст. Зокрема, це — історія українсько-німецьких контактів Волині та Північного Рейну-Вестфалії з найдавніших часів до кінця XX ст.; видатні особистості — вихідці з волинських німців; сучасне партнерство двох регіонів (кінець XX — початок XXI ст.). Працюватиме експозиція до 22 листопада цього року.
“Відергебурт” з німецької мови означає “відродження”. Громадська організація створена у Хмельницькому в 2001 році задля зустрічей німецької спільноти краю, а також всіх, хто цікавиться мовою, культурою, історією і сьогоденням Німеччини та спадщиною німецької спільноти України. Голова товариства Володимир Бауер зазначив, що основні напрямки проєкту — етнокультурна діяльність, освітні послуги.
Також ГО “Товариство німців Хмельниччини — Відергебурт” є партнером Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки в рамках проєкту Гете-інституту в Україні “Мова. Культура. Німеччина”. Чимало етапів діяльності товариство реалізовує спільно з бібліотекою. Тут проходять курси з вивчення німецької мови для дітей, працює клуб перегляду і обговорення німецькомовних фільмів, дитячий театральний гурток, відбуваються виставки у загальноукраїнського проєкту “Німецька спадщина в Україні”, які презентують пам’ятки архітектури та історію етнічних німців.
Тетяна Руса