Вивчали кращі практики міжнародної співпраці у Хмельницькій міській раді
Контакти з іноземними партнерами дозволяють українським громадам інтегруватися до викликів ЄС, адже Україна чітко визначила свій напрям розвитку: вступ у Європейський Союз та реалізація демократичних принципів. Навіть в умовах війни це прагнення залишається головним. Тож залучати інвестиції в межах європейських програм підтримки розвитку та вивчати міжнародний досвід потрібно вже сьогодні. Це є ключовим фактором підготовки до вступу в ЄС, де місцеві економіки тісно пов’язані між собою через ринки й спільні проєкти. І загалом міжнародна співпраця підвищує рівень інституційної спроможності територіальних громад, наближає їх до європейських практик і стандартів, що в свою чергу полегшує інтеграцію України до Європейського Союзу. Це добре розуміють у Хмельницькій міській раді, де міжнародній діяльності, співпраці з європейськими партнерами, містами-побратимами приділяють важливу роль.
22–23 липня у Хмельницькому відбувся дводенний тренінг «Міжнародне співробітництво та реалізація партнерських проєктів в органах місцевого самоврядування — кращі практики та інструменти». Захід об’єднав представників 11 громад із трьох областей України.
Хмельницьку громаду на тренінгу представили відділ міжнародного співробітництва Хмельницької міської ради та Агенція розвитку Хмельницького.
Під час дводенного тренінгу учасники ознайомилися з можливостями польської урядової програми «Польська допомога» для українських громад; вивчали приклади успішних міжнародних проєктів міста Любліна; опрацювали повний цикл розробки проєкту — від постановки проблеми до оцінки результатів; обговорили ефективні моделі організації проєктних офісів у муніципалітетах; розглянули приклади успішної комунікації з донорами та типові помилки у підготовці заявок.
Експертами виступили Кшиштоф Становський — директор Бюро-Центру міжнародного співробітництва Адміністрації Любліна, та Евеліна Ґрабан — керівниця відділу міжнародних програм і проєктів цього ж центру.
Хмельницька громада продовжує системну роботу над розвитком міжнародної співпраці, впровадженням партнерських ініціатив та пошуком нових можливостей для залучення зовнішньої підтримки задля реалізації важливих місцевих проєктів.
За інформацією Хмельницької міської ради