Як хмельницькі знаменитості допомагають воювати з росією | Новини Хмельницького “Є”

[ad_1]

Воюють на інформаційному фронті, розміщають переселенців, збирають допомогу бійцям та постраждалим від війни, а ще творять нове мистецтво і надихають інших.

Нині кожен українець вкладає свій внесок у боротьбі за перемогу над російськими загарбниками. Люди багатьох професій перекваліфікувалися, щоб бути корисними на війні. Багато з них тепер волонтерять – допомагають переселенцям, які постраждали від бойових дій, підтримують український військових, ведуть інформаційну війну з окупантами.

Чимало артистів, відомих людей теж зараз змінили свою сферу діяльності та допомагають Україні на війні. Маючи велику кількість прихильників, підписників у соцмережах, вони надихають продовжувати боротися й інших. Активно працюють і хмельницькі знаменитості – телеведучі, шоумени, співаки, музиканти. Дехто з них повернувся зі столиці в рідне місто через бомбардування і тепер тут проводить свою діяльність.

До прикладу, Олександр Педан у Хмельницькому організував інформаційний штаб і допомагає воювати на інформаційному фронті. Як розповів він у своєму інстаграмі, коли приїхав в місто – став на військовий облік, записавшись в резерв тероборони. Потім розчистив бомбосховище, а далі приступив до роботи. У соцмережах намагається піднімати бойовий дух ЗСУ, тероборони, народу в цілому, а ще разом з командою працює інтелектуально.

Олександр Педан допомагає Україні в інформаційній війні.

«У нас тут у штабі працюють восьмеро хлопців. Протидіємо російським фейкам. Ми креативимо контент, з якого потім 25 монтажерів по всій Україні монтують ролики для західних ЗМІ та України. Багато працює перекладачів онлайн. Всі, хто може передавати інформацію західним ЗМІ, теж співпрацюють з нами. Є кільканадцять блогерських груп, які зараз об’єдналися. Ми координуємося хто і що пише, постить, в кого є яка аудиторія. Є група з артистами, з новинами – розповсюджуємо достовірну інформацію. Намагаємося робити те, що вміємо і можемо», – зазначив Олександр Педан.

Леся Нікітюк відкрила центр прийому переселенців.

Телеведуча Леся Нікітюк теж під час війни активно висвітлює події, яік відбуваються зараз в Україні. В соцмережах викладає звернення до російських підписників, записує відео із закликами закрити небо над Україною. У Хмельницькому ж активно волонтерить. Кілька днів тому вона оголосила, що відкрила невеликий центр для прийому переселенців.

Дядя Жора щодня допомагає розвантажувати та завантажувати фури з допомогою.

Шоумен, ведучий з Хмельницького дядя Жора (Вадим Мичковський) волонтерить разом з командою. Вони щодня відправляють у міста, де ведуться бої, спорядження військовим, спецодяг, ліки та тонни гуманітарної допомоги людям, які цього потребують. А потім щовечора звітують про виконану за день роботу перед підписниками.

Хмельницькі митці доєдналися до волонтерства, але продовжують дарувати людям мистецтво.

Бандуристка та співачка Марина Круть з перших днів широкомасштабної війни активно допомагала і допомагає в Хмельницькому. Ходила на курси домедичної допомоги, плела сітки, розносила гарячі обіди, координує переселенців, а ще продовжує творити мистецтво.

Як зазначила вона в сюжеті ТРК Місто, музичний інструмент теж бере до рук, бо українська мова – теж зброя.

«Музика, яка раніше писалася, вона вже не буде такою нині. Митці змінюються, люди змінюються, музика змінюється. Тепер все буде по-іншому. Я вірю в просвітлення. Вірю, що буде кращий день. Але музика потрібна навіть у такий час, тому ми намагаємося щось робити», – сказала Марина Круть.

Невдовзі після того хмельничанка опублікувала патріотичне відео разом з академічним муніципальним камерним хором. Вони разом виконали пісню «Україно», паралельно працюючи над створенням маскувальних сіток для українського війська.

Замість музичних інструментів – робочі рукавиці в учасників хмельницького гурту «Мотор’Ролла». Третього березня вони розповіли у відео ТРК «Місто», як в одній з місцевих лазень допомагають заготовляти дрова для палива на блокпости та гігієни військових. Говорять, що і тут в тилу потрібно щодня допомагати у війні з росією.

«Багато молодих здорових хлопців не можуть записатися в тероборону, бо немає всім місця. Але можна в телеграм-каналах, групах з допомогою знайти собі застосування. Адже є багато об’єктів, де потрібно робоча сила», – сказав фронтмен гурту Сергій Присяжний.

Читайте також: Як гамують біль переселенців – репортаж з хмельницького вокзалу

Гурт «Мотор’Ролла» заготовляє дрова військовим.

[ad_2]
Source link

Back to top button