Які міста витрачають найбільше коштів на оборону? Хмельницький лідирує

Комітет виборців України проаналізував дані щодо бюджетних видатків обласних центрів на статті витрат, пов’язані з безпекою та обороною у 2024 році. Результати аналізу було представлено у вигляді рейтингу. Два міста виділили понад 20% витрат від загального бюджету на безпеку і оборону. Такими лідерами є Хмельницький і Вінниця, 23% і 21% відповідно.

У повідомленні КВУ йдеться, що в 2024 році з бюджету Хмельницької міської громади на підтримку сил безпеки і оборони, підтримку ветеранів та їх родин, придбання військових облігацій тощо було витрачено 987 млн. Зокрема, придбано дрони, коптери, РЕБ та інше обладнання на суму 201 млн.

З бюджету Вінницької громади на безпеку і оборону було витрачено 1,25 млрд і це найвищий показник серед міст з населенням до 500 тис. Зокрема, 45 млн спрямовано на соціальну підтримку військовослужбовців.

Витрати Дніпровської громади на сектор оборони у 2024 році склали 16%, або 1,7 млрд.

З бюджету Івано-Франківська та Одеси на підтримку обороноздатності витрачено 12% всіх коштів (628 млн та 1,5 млрд відповідно), Луцька і Чернігова — 10% (560 млн та 462 млн), Черкас, Житомира, Кропивницького і Рівного близько 9% (455 млн, 457 млн, 323 млн, 367 млн).

Тернопіль, Львів та Чернівці витратили близько 7% коштів на сектор оборони (280 млн, 1,1 млрд, 248 млн), Ужгород – 6% (149 млн), Миколаїв – 4% (230 млн). Такі витрати включають фінансову та матеріальну підтримку ЗСУ і підрозділів тероборони; закупівлю обладнання, техніки та продовольства для потреби сектору оборони; купівлю військових облігацій; кошти, виділені на лікування, реабілітацію, соціальну підтримку військовослужбовців, членів їх сімей, родин загиблих.

Загалом великі міста витратили на сектор оборони понад 9 млрд. грн, в середньому це 11% загальних бюджетів. Минулоріч загальна сума витрат також склала близько 9 млрд грн. Це свідчить про розуміння з боку ОМС необхідності стабільної і системної підтримки сил безпеки та оборони та загалом обороноздатності країни, йдеться в аналітичній інформації КВУ.

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення головною складовою бюджету Хмельницької територіальної громади є постійна допомога Силам оборони. Ця тенденція зберігатиметься й при формуванні Стратегії розвитку громади до 2035 року.

Вікторія Катрич

Back to top button