Знищував танки та відбивав штурми. Гвардієць розповів про перші бої, допомогу побратимів і власні мрії
Гвардієць із позивним Чарівник народився в Генічеську Херсонської області. Ще зі шкільних років мріяв про військову службу, тому підписав контракт із Харківською військовою частиною Національної гвардії України.
Повномасштабне російське вторгнення застало його у Харкові. Після тривожного дзвінка він швидко прибув у частину, отримав зброю і вирушив разом з підрозділом на околицю міста зупиняти ворожу техніку.
«По рації нам передали, що в наш бік їде танкова колона, наказ — затримати її до прибуття підкріплення. Коли їхав перший танк, ми з побратимом зарядили РПГ, з двох боків одночасно вистрілили і зупинили головну машину. Після цього решта колони розвернулась і відступила», — пригадує боєць.
Після звільнення Харківщини Чарівник вирішив спробувати себе у новій ролі оператора безпілотників. Пройшов навчання і вирушив на фронт уже в Донецьку область у складі підрозділу аеророзвідки. Основними завданнями були розвідка та знищення ворога за допомогою скидів», — розповідає гвардієць.
Інколи обставини змушували брати до рук стрілецьку зброю і тримати оборону пліч-о-пліч із піхотою. Тож гвардієць із оператора дрона перетворювався на вмілого піхотинця.
«Одного разу, коли виходили з побратимом із позиції, почули за спиною звук FPV-дрона, що наближався. Це був ранок, і ми сподівались, що він нас не помітить. Звук ставав дедалі ближчим. Ми повернулися — і побачили, як дрон летить прямо на нас. Сил бігти чи падати вже не було. Він влетів нам під ноги і… не вибухнув. Не інакше, як диво», — ділиться емоціями Чарівник.
Ще один момент, який закарбувався в його пам’яті, стався під час чергового штурму. У бліндаж, де гвардієць перебував із побратимом, ворог закинув шість гранат. На щастя, жодна не вразила бійців. На допомогу побратимам прийшли оператори безпілотників. Вони дронами знищили росіян.
Не зважаючи на отримані контузії, Чарівник залишається на фронті, разом із побратимами продовжує знищувати ворога. А у хвилини затишшя мріє, як після війни знову побачить рідних: маму та сестру.
Група інформації та комунікації НГУ