Квести, вікторини, руханки: в Хмельницькому на базі палацу творчості працює літній табір денного перебування дітей

У Палаці творчості дітей та юнацтва працює літній табір денного перебування дітей, зокрема пільгових категорій. Організатор – Хмельницька міська рада.

Літні канікули уже другий рік поспіль для більшості юних хмельничан  не пропонують стільки варіантів відпочинку і розваг, як у довоєнний час. Адже морські бази відпочинку, літні табори в різних регіонах країни   нині обмежені в діяльності, а то й зовсім не працюють.Тому акцент – на  таборах з денним перебуванням дітей.

Дитячий  табір «Над Бугом» уже понад 30 років працює на базі Палацу творчості дітей та юнацтва Хмельницької міської ради. Цього року табірна зміна зібрала  під дахом палацу понад півтори сотні дітей.  «Наразі в нас відпочиває 150 діток, 62 із них —пільгових категорій. Це діти малозабезпечених і багатодітних родин, внутрішньо переміщені особи, з інвалідністю, діти учасників бойових дій, а також талановиті та обдаровані. Переважна більшість займаються у гуртках палацу творчості”, — розповіла  в.о. директора табору Світлана Довгань.

Традиційно в програмі денного перебування — різноманітні пізнавально-розважальні заходи, означені окремими локаціями.  Серед таких гра-квест «Мандруємо сімома чудесами України», «Відгадай мелодію», «Козацькі забави», вікторини зісторії та географії України та ін.  «Ми  розмістили шість локацій, де кожний загін має пройти та дізнатися більше про Україну, і це діти виконують дуже активно, їм подобаються такі завдання, поєднані з грою і  патріотичним вихованням, — розповіла   культорганізаторка Ольга Пилипчук.  — У разі повітряної тривоги, усі діти прямують в укриття. Воно відповідно  обладнане, надзвичайно комфортне і пристосоване до того, щоб діти перебували там у безпеці».

Торік літній табір у Палаці працював у дві зміни, тут відпочили понад три сотні юних хмельничан та переселенців.  Чому цього року дітей поменшало? «Торік більшість  шкіл не змогли прийняти дітей у літні табори, бо в них не були ще готові укриття, тому табір в Палаці працював у дві зміни, і наші педагоги працювали без відпусток. Цього року в школах вже є укриття, і пришкільні табори вже працюють», —   пояснила  Світлана Довгань.

Двотижневе перебування дітей у таборі безкоштовне, батьки платять лише за харчування.

Тетяна Руса.

 

Back to top button