Медова пасіка в міському парку
Недавній Медовий Спас у суботу продовжився в парку культури та відпочинку ім. Чекмана: містян сюди скликали аромати свіжого меду: на паркових затишних алеях влаштували ярмарок крафтового виробника “Медова пасіка”.
Півтора десятка бджолярів з області та інших регіонів привезли ужинок з вуликів, продавали не лише традиційні продукти бджільництва, а й пастилу, креми та медову випічку. Поруч сиророби пропонували свою крафтову продукцію, було вдосталь і фруктів, свіжих та сублімованих. Майстри декоративно-прикладного мистецтва виставили на вітрини сувеніри з воску, картини та прикраси.
Володимир, пасічник з Хмельницького, привіз на ярмарок, як каже, все, що трудівниці-бджоли дають: мед, віск, пилок, соти. Бджільництвом ще школярем зацікавився. Тепер це сімейний бізнес. Чимало покупців юрмляться біля свічок: видно, додали попиту й нещодавні графіки відключень. А воскові фігурні свічки — ще й красиві сувеніри. Їх виготовляє дружина пасічника.
Із Гриценок, що в Антонінській громаді, привіз мед пан Микола. Розповів, що намагається бувати на різних ярмарках та виставках. Бджільництвом займається понад 20 років. Захопився й апітерапією: має на пасіці хатинки для сну на бджолах. Це популярний метод біорезонансної терапії — сон на вуликах з бджолами в апібудиночках, де під ліжком гудять десятки тисяч комах. “У вулику відбувається випаровування ефірних масел прополісу, меду, воску, маточного молочка, і коли людина вдихає таке повітря, то масла сприятливо впливають на дихальну і серцево-судинну системи”, — ділиться бджоляр. Утім зараз, каже, дуже проблема з реалізацією основної продукції – немає збуту. Попри все пан Микола активно займається волонтерством. “В мене на пасіці проходить постійно діюча акція “Іменна скринька бджіл”, і я називаю іменем артистів мед від зірок, — розповів. — Коли в Хмельницькому був благодійний концерт, то “іменну” банку меду з аукціону продали за 2500 тисячі гривень. Кошти пішли на ЗСУ”.
У чоловічому “медовому” гурті були й пасічниці. Пані Катерина з Богданівки (Волочиська громада) не тільки мед качає, а експериментує з ним. “Я виготовляю крем-мед. Це такі ласощі класні! Береться мед, збивається протягом шести днів, — поділилася технологією. — За цей час він набуває кремоподібної консистенції і не кристалізується. А ще можна в крем-мед додати щось, як-от сушену полуничку. Тобто, тут все натуральне. Також у мене ще є пастила з яблучком, полуничкою, малинкою”.
Загалом у ярмарку “Медова пасіка” представили свою продукцію понад 30 учасників — виробників крафтової продукції.
Тетяна Руса