Світлофори “заговорять”
Ще 20 пішохідних світлофорів у Хмельницькому цьогоріч озвучили для людей з порушеннями зору. Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків директора міського комунального підприємства з будівництва та експлуатації доріг Віталій Засоренко.
За його словами, загалом у місті 100 таких звукових об’єктів з усіх 129, облаштованих для пішоходів. На 88 світлофорах встановлено звуковий супровід, на 12 — просто звуковий сигнал.
Нині в Хмельницькому мешкають 270 незрячих людей, розповіла голова правління Хмельницького навчально-виробничого підприємства Українського товариства сліпих Алла Боруца. Звукових світлофорів у центральних районах Хмельницького вистачає, вважає жінка. Але у віддалених мікрорайонах, як-от Лезневе, Книжківці, за містом ситуація гірша. Крім того, у людей з глибокими порушеннями зору, каже, навіть за умов звукового супроводу можуть виникнути труднощі під час переходу дороги, де дається всього-на-всього 20 секунд для цього. “Незрячим, які йдуть з тростиною, важко встигнути за 20-30 секунд перейти дорогу. Людина може дійти до середини дороги і вже починає їхати транспорт”, — каже Алла Боруца.
Пропозиції щодо регулювання світлофорів розглядають, відповідає виконувач обов’язків директора міського комунального підприємства з будівництва та експлуатації доріг Віталій Засоренко.
“Де потрібно, збільшуємо час для переходу пішоходів. Ми вивчаємо пропускну здатність через вулично-дорожню мережу. Розраховується на те, щоб було менше заторів, встановлюються зелені хвилі, це все береться до уваги. Також реагуємо на подібні звернення. Де потрібно, то збільшуємо час переходу. Де звукові сигнали заважають населенню, особливо в нічний час, зменшуємо гучність”, — каже посадовець.
Пішохідні світлофори планують “озвучувати” й надалі. Зокрема, поблизу місць роботи людей з порушеннями зору.
Жанна Бойчук