Жіноче лідерство: історії сильних

У Хмельницькому відбувся обласний форум “Сила жіночого лідерства”, який став майданчиком для обговорення ролі жінок у різних сферах суспільного життя, їхнього впливу на процеси відновлення і розвитку України як в умовах війни, так і після неї.

Учасницями і спікерками форуму стали волонтерки, захисниці, психологині, підприємиці з власним досвідом самореалізації в різних сферах життя, а також голови територіальних громад області. Всіх учасниць об’єднала спільна праця для наближення перемоги. Жінки-лідерки також обговорювали важливі питання у часи війни, як-от ментальне здоров’я та стратегії для відновлення країни. Своїм досвідом ділились представниці благодійних фондів та громадських організацій, які допомагають жінкам в армії, політичні діячки та підприємиці, які розвивають власну справу в умовах війни. “Будь-яке об’єднання жінок на сьогодні дуже необхідне. В багатьох моментах саме жінка може взяти на себе відповідальність в той час, коли наші чоловіки на фронті, — зазначила підприємиця і голова правління ГО “Я можу” Аліна Скоморохова.

Серед спікерок — підприємиця Ксенія Драганюк, співзасновниця ГО “Землячки”, яка займається підтримкою жінок-військовослужбовиць: забезпечення їх формою, спорядженням та психологічною реабілітацією. “Ми забезпечуємо військовослужбовиць форменим одягом власного пошиву, а також бронежилетами, шоломами та взуттям за розміром. На сьогодні ми розробили зимову жіночу форму і активно її відшиваємо. Адже на сьогодні зимової жіночої форми в Україні поки немає”, — розповіла Ксенія.

Віра Ткач — старший офіцер відділення психологічної підтримки персоналу 3-ої окремої танкової Залізної бригади була першою жінкою офіцером у частині. “Для мене військова служба почалась з 2014 року, з окупації мого рідного Донбасу. Я вирішила діяти, бути корисною. Так розпочався мій військовий шлях, — розповіла військова психологиня. — Спочатку було важко, бо я була першою офіцеркою у своїй частині і довгий час залишалась єдиною жінкою на цій посаді. Наразі жінки в армії опанували багато спеціальностей. Вони можуть бути не лише кухарями чи діловодами , а й кулеметницями і снайперками”.

Нагадаємо, перший жіночий форум у Хмельницькому провели у 2021 році, і він став стартом для напрацювання лідерських проєктів, платформою гендерної рівності і прав жінок в сучасному суспільстві. На сьогодні потужне жіноцтво є надійною силою держави, і ця роль лише зміцнюється і набуває нових сенсів.

Тетяна Руса

Back to top button