Сонячні кіловати
Сонячну електростанцію має Хмельницька міська інфекційна лікарня
На її даху встановлено 105 панелей на 60 кВт. Сонячна енергія частково перекриватиме потребу медичного закладу в електроенергії, дозволятиме значно заощаджувати на платі за спожиту електроенергію. За словами директорки лікарні Оксани Піддубної, економія може становити майже 50 відсотків. Крім сонячних панелей, встановлено інвертори та акумулятори на 30 кВт. Оксана Піддубна зауважує, що зроблено важливий крок до енергетичної незалежності.
Залежно від погоди панелі вироблятимуть від 20 до 60 відсотків необхідної енергії. Потужність і витрати можна моніторити з допомогою спеціального програмного забезпечення з телефону або монітора компʼютера.
Проєкт реалізовано міською радою разом з партнерами — компаніями “Citi Ukraine”, “Yellowblue Force Foundation” та “EkoClub”. Загальна вартість проєкту склала 2 мільйони 200 тисяч гривень. З міського бюджету виділено 258 тисяч гривень, решта — кошти партнерів.
Про це сказав міський голова Олександр Симчишин, наголосивши, що нині дуже важливо мати різні джерела виробництва електроенергії. Це і генератори, і когенераційні установки, і сонячні панелі.
Подякувавши партнерам, очільник міста підкреслив: “Проєкт необхідний і в умовах формування енергетичної незалежності, і з метою економії та диверсифікації джерел виробництва електроенергії”.
Інфекційна лікарня стала вже шостим медичним закладом у нашому місті, де встановлені сонячні панелі. Першим був лікувально-діагностичний центр (потужність — 100 кВт), міська лікарня (50 кВт), міська дитяча лікарня (15 кВт) і тепер — міська інфекційна лікарня (60 кВт). Тож медичні заклади Хмельницького отримують 225 кВт сонячної енергії.
Тетяна Майданська