Підтримують музей благодійники

У Хмельницькому два музеї нещодавно отримали допомогу від благодійників з Німеччини: обласний художній та історії міста.

Допомога від міжнародних громадських, благодійних організацій стала базисом, що дозволив вистояти українським музеям в нинішніх складних умовах. Вже четвертий рік в Україні триває війна, котра щодня забирає кращих синів і доньок нашої Батьківщини, залишає людей без домівок, руйнує плани на майбутнє. Разом з тим саме вона об’єднала, без перебільшення, весь світ навколо допомоги Україні. Безперечно, однією з найбільш необхідних є допомога фронту, однак підтримка культури, мови, музеїв теж дуже важлива, бо саме вони є ідентифікаторами нас як нації.

Вже не вперше підтримку хмельницьким музеям надали партнери Ukraine Art Aid Center, а також громадська організація “Центр допомоги мистецтву України — Київ”.

У Хмельницький обласний художній музей благодійники передали обладнання для клімат контролю, зарядну станцію та ліхтарі, щоб у разі відключень світла заклад міг проводити екскурсії для відвідувачів.

Вдруге від початку повномасштабного вторгнення отримав допомогу і музей історії міста Хмельницького. Сюди благодійники передали матеріали для пакування та зберігання експонатів. “Щороку наш музей поповнюється новими експонатами, приблизно в рік це 400-450. Їх треба належно зберігати”, — каже директорка музею Галина Барабаш. Заснований у 1996 році Хмельницькою міською радою, музей має на сьогодні вже понад 9 тисяч експонатів. Із сучасних — найбільше артефактів війни. На жаль, таке відображення нашої сучасності. Колись майбутні покоління українців саме по них вивчатимуть історію держави, міста, дізнаватимуться про сучасних Героїв, наших титанів, які не скорилися ворогу й відстоюють нашу незалежність та свободу на полі бою.

Мистецький заклад отримав також матеріали для збереження світлин та картин, платформу для переміщення музейних експонатів, тубуси для зберігання художніх полотен тощо. Отримані матеріали допоможуть зберігати музейні фонди надійно та безпечно.

У цей непростий воєнний час музею дуже важлива підтримка, яка допомагає триматися і продовжувати працювати, приймати відвідувачів, проводити культурно-мистецькі заходи, досліджувати, популяризувати і зберігати історичну та культурну спадщину для прийдешніх поколінь. Висловлюємо щиру вдячність німецьким партнерам Ukraine Art Aid Center/Центр допомоги мистецтву України, що діє за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, а також громадській організації “Центр допомоги мистецтву України — Київ” за постійну підтримку і благодійну допомогу”, — пишуть музейники.

Жанна Бойчук

Back to top button