У Хмельницькому народні майстри допомагають дітям долати стрес
Творчість майстрів народного мистецтво яскраво квітла на фестивалях та ярмарках і ставала мистецькою окрасою масових заходів. Війна внесла нові штрихи у діяльність народних майстрів та аматорів мистецтва. Їхня праця нині – це своєрідна арттерапія, яка допомагає українцям емоційно долати труднощі війни. Особливо це важливо для дітей. І нині майстри народної творчості активно працюють з дітьми, допомагають їм долати стреси, нанесені війною. Таким осередком з початку повномасштабного вторгнення став Хмельницький художній музей.
Тут постійно діють різноманітні творчі заходи, які вже стали улюбленими для юних митців. Нещодавно хмельницька мисткиня ОльгаНесміянова разом з юними учасниками організації “Співдія Діти” провела власний майстер-клас, навчала малечу виготовляти іграшки з тканини. Це й лялечка-янгол, і кажанятко, і мотанки. Майстриня показала, як за допомогою простих матеріалів легко виготовити поробку, яка у холодні часи здатна теплом зігріти будь-яке серце. Далі до музею завітали юні поціновувачі гончарної справи з організації “Співдія Діти”. Малеча охоче створювала традиційні для українців глиняні фігурки під керівництвом майстрині Марини Сліщук. До речі, заняття довелося проводити в укритті, адже в цей час лунали сигнали тривоги. А спільну роботу над фантастичними малюнками запропонували й сім’ям у рамках платформи “Тато_hub”, де активно проводили спільний час діти разом з дорослими.
Жодного тижня не минає без занять з українського фольклору етноколективу “Ладовиці”, яким керує Ірина Телюх. Навіть у такий складний час вони знайомлять дітей з українською культурою, бо саме діти є наступними передавачами цих знань, і діти є творцями майбутнього.
Євген Ковтун