“Павутиння” для довірливих: на Хмельниччині дівчина ошукувала людей, продаючи в інтернеті неіснуючий товар

Купувати речі  в інтернеті  вже стало звичним явищем. І це не дивно, адже це зручно, швидко і вигідно. Сидиш собі вдома на дивані і листаєш каталоги в пошуках того чи іншого вбрання. Але розвиток інтернет-торгівлі призвів також до збільшення випадків шахрайства з боку продавців. Вони так само сидять на дивані і  видурюють кошти з клієнтів, продаючи  не існуючий товар. Бо ж таки залізти в кишеню до людини, сховавшись за ширму всесвітньої павутини,  значно легше, ніж  у звичному торгівельному центрі. Саме так безтурботно і без зайвих потуг заробляла гроші 25-річна мешканка Шепетівки.

Молодичка відкрила онлайн-магазин з продажу жіночого одягу. Звісно, що ніякого одягу в цій крамниці не було, проте були амбіції продавчині, яка не скупилась на словесну рекламу вишуканих суконь та іншого вигаданого  добра. В розмові з потенційними покупцями проворна молодичка була ввічливою,  люб’язною і впевненою в собі, і це  справляло враження  на  клієнтів. Відповідно  в них не виникало підозри і вони не вагаючись  перераховували на банківську картку аферистки гроші за товар, який вона обіцяла в  найстисліші строки їм відправити. Після грошового переказу  жінка просто зникала з радарів і не виходила з покупцями на зв’язок.  У такий спосіб молода  шепетівчанка  ошукала   майже 25 довірливих покупців і  це лише офіційні дані, адже до поліції, зазвичай, звертаються далеко не всі, хто повівся на шахрайські хитрощі. Скоріш за все, дурила б  ця продавчиня  людей  і надалі.  Та правоохоронці приборкали її апетити. Зібравши докази, слідчі передали справу до суду.

«Суд призначив жінці покарання у вигляді одного року та шести місяців позбавлення волі зі звільненням від його відбування на один рік іспитового строку», — зазначили у секторі комунікації поліції Хмельницької області. Частину завданих збитків вона вже відшкодувала потерпілим. Решту коштів зобов’язалась повернути протягом місяця з моменту набрання вироком законної сили.

Наразі правоохоронці  радять скористатися правилами безпечного онлайн-шопінгу, які допоможуть не попастися на гачок аферистів і зроблять ваш шопінг у мережі безпечним. По-перше, завжди перевіряйте адресу сайту, адже на відміну від інтерфейсу її неможливо підробити.  По-друге, нікому не передавайте дані для входу в акаунт і не заходьте туди з чужих гаджетів, особливо якщо до профілю прив’язана банківська карта. Не розголошуйте дані картки. Насамперед, це стосується номера, терміну дії, CVC2/CVV2. А ще краще — оформте віртуальну картку  в будь-якому банку.  Пам’ятайте, якщо сайт пропонує здійснити онлайн-оплату через банківські сервіси, а продавець наполягає на переказі грошей на картку, це одна з ознак шахрайства. І, насамкінець, читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність виключно позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу.

 Євген Ковтун

Back to top button