«Товариш у біді і йому потрібні гроші»: поліцейські Хмельниччини попереджають краян про нову шахрайську схему

Знайти жертву і розвести її  на гроші для аферистів  справа декількох хвилин. Головне, щоб  людина була довірливою і дорожила друзями.

Схема , як і  телефонні шахрайства, проста. Шахраї, використовуючи  різні технічні прийоми,  отримують доступ до акаунтів користувачів та  від їхнього імені надсилають їхнім   друзям  повідомлення з проханням допомогти грішми, мовляв, потрапив в скруту, або вляпався в щось надзвичайне і без грошей  – « труба».  Звісно, що добропорядна людина одразу відреагує на повідомлення і  виручить друга чи подругу. Власне, на це й розраховують дуремари.  Двоє мешканців з Кам’янця-Подільського району в один день випробували цю схему на собі. Обоє отримали від спільної знайомої   есемес-повідомлення з однаковим змістом. Подруга волала про фінансову допомогу і обіцяла найближчим  часом гроші  повернути. Звісно, що шахраї надсилають такі повідомлення після того, як ретельно вивчать сторінку жертви у соцмережі і методом аналізу вирахують людину, яка найчастіше ставить їй вподобайки  або пише коментарі на розміщену інформацію.  І помиляються дуже рідко. Відтак  обрані жертви   особисто  знали знайому,  від імені якої  аферисти надіслали  есемеску.  Відтак  навіть не спромоглися їй зателефонувати і , принаймні, запитати, що сталося. Просто виконали її прохання, переказавши на вказаний рахунок гроші.  Жінка  не пошкодували для подруги  3700 гривень, а чоловік — 3000 гривень. І лише згодом вони обоє  довідались, що сторінку їхньої знайомої зламали шахраї ,  і   саме їм   вони й надіслали кошти.

Наразі   правоохоронці застерігають  мешканців області  бути розсудливими і перевіряти  будь-яку інформацію, яка стосується  фінансових операцій.  Прийшло повідомлення з проханням про термінову грошову допомогу? Не поспішайте перераховувати кошти — це можуть бути шахраї.

Євген Ковтун

 

Back to top button