І знову ботулізм. У лікарні три важкі жінки

В Україні спостерігається зростання кількості випадків захворювання на ботулізм: з початку 2025 року до медичних закладів із підозрою на ботулізм звернулось 26 осіб, лише у квітні зафіксували 15 випадків.

В Хмельницькій інфекційній лікарні цьогоріч проліковано одного пацієнта з ботулізмом. Нині в нашому закладі перебувають три пацієнти з ботулізмом, всі з Хмельницького району. 53-річна жінка поступила на третій день хвороби. Напередодні вона вживала копчену рибу, придбану на ринку. Двоє інших пацієнтів — теж жінки, 30 та 69 років, з однієї сім’ї, також госпіталізовані на третю добу, хворобу пов’язують із вживанням м’ясного консервованого домашнього паштету.

Усі троє пацієнтів у важкому стані перебувають у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. У них спостерігаються порушення зору, ковтання, сухість у роті, закрепи, слабкість. Пацієнти отримують необхідне лікування, зокрема одразу при госпіталізації їм був введений протиботулінічний гептавалентний антитоксин.

Хочу зазначити, шо ботулізм можна успішно вилікувати, якщо при появі перших симптомів (порушення зору, двоїння в очах, утруднення ковтання, нудота, блювота, виражена сухість у роті, слабкість) відразу звернутися за медичною допомогою та вчасно отримати специфічне лікування, а саме: введення протиботулінічного гептавалентного антитоксину.

Але все ж таки краще не вживати сумнівної якості продукти, зокрема з роздутих бляшанок, банок зі здутими та деформованими кришками, з неприємним або незрозумілим запахом, помутнінням маринаду.

Не їжте в’яленої, копченої, солоної та консервованої їжі, придбаної на стихійних ринках та на вулиці. Що вже казати про консервовані продукти із простроченим терміном зберігання та будь-які продукти сумнівної якості! Перед споживанням м’ясних та рибних консервів домашнього приготування проводьте їх термічну обробку, дотримуйтесь гігієни та правил стерилізації при домашньому консервуванні.

Лікарі-інфекціоністи нашої лікарні завжди готові надати фахову консультацію та кваліфіковану медичну допомогу.

Оксана Піддубна, головний лікар Хмельницької міської інфекційної лікарні

 

Back to top button