Майже 30 000 пакунків із «сухим» борщем насушили та передали на фронт хмельницькі волонтери
«Стань бійцем кулінарного фронту!» – такими словами часто розпочинаються на сторінці у Фейсбуку звернення волонтерів до хмельничан, аби містяни долучались до важливої справи і допомагали заготовляти овочі та спеції для борщів, допомогли з сушильним обладнанням та пакувальною тарою. Адже саме зараз, коли є вдосталь нового врожаю городини, особливо актуально подбати про заготівки до борщу. Втім ідея сушіння борщів не є новою. Вона з’явилася ще у 2014 році.
« У 2014 році наші господині по селах та містах активно постачали на фронт борщові набори. Тому ми вирішили в березні зробити в Хмельницькому щось подібне. Тоді трохи більше півсотні волонтерів об’єдналися, паралельно сушили дома різні овочі, – розповіла волонтерка Анна Маєвська.
Борщовий набір складається з картоплі, капусти, моркви, буряка, цибулі, томатної пасти ( в окремому пакетику), солі та цукру. У набори кладуть і висушене м’ясо. Все це фасують у вакуумні пакети. З одного такого пакета у польових умовах можна приготувати 5-6 літрів запашного борщу. Бійцям лише потрібно запарити висушені овочі, і все: домашня страва, з натуральних продуктів готова.
« Ми сушимо борщі вже понад 7 місяців і відправляємо виключно на передову для військових. Для збільшення обсягів нам потрібні овочі, зелень, спеції, – діляться досвідом волонтери. Приєднуйтесь до допомоги. Разом зможемо більше!».
Нині у волонтерів кулінарного фронту дуже гаряча пора: з багатьох куточків області до них привозять городину, яку потрібно переробляти. Тож зайві руки не завадять.
Тетяна Руса.