Підвищений пішохідний перехід — підвищена безпека
Як ми вже повідомляли, на вулиці Сковороди у Хмельницькому нині комунальники влаштовують підвищений пішохідний перехід.
Рух на цій ділянці завжди жвавий, водії часто перевищують швидкість, трапляються й дорожньо-транспортні аварії. А поряд школа, міськрайонний суд, лікарня, магазини, аптека… Отож в КП БРЕД вирішили подбати про підвищену безпеку пішоходів, та й заодно “присмирити” зухвалих гонщиків.
Підвищений наземний пішохідний перехід — спосіб фізичного облаштування переходу, що полягає у забезпеченні безперервності тротуару в місці переходу. Місце переходу облаштовується не на рівні решти проїжджої частини, а в один рівень з тротуаром, із пологим заїздом на нього з обох боків. Відтак не пішохід повинен спуститися на дорогу, а автомобіль плавно виїздить на рівень переходу та спускається знову на рівень проїжджої частини. Довжина пласкої поверхні, як правило, дає змогу розмістити на ній всю колісну базу автомобіля, який її перетинає.
Такий спосіб організації переходів характеризується підвищеним рівнем безпеки, адже невеличкий перепад висоти, хоч і не становить складнощів для проїзду авто, але змушує водія скинути швидкість перед переходом. Крім цього, таким чином забезпечується безбар’єрний простір для маломобільних груп населення і людей з вадами зору та можна запобігти ризику випадкового потрапляння пішохода під колеса авто.
Практика використання підвищених пішохідних переходів широко застосовується в країнах Євросоюзу, США, Канаді, Новій Зеландії. Підвищені переходи споруджують також і в Україні, зокрема два такі переходи є на вулиці Зарічанській.
Зазначимо, що збудувати підвищений перехід потребує більших зусиль, часу, затрат, ніж звичайний перехід. Та вартість збереженого життя в результаті впровадження такого технічного засобу організації дорожнього руху — неоціненна.
Жанна Бойчук