Реанімобілі та автівки прямують у «гарячі» точки
Шість реанімобілів і три автівки відправились з хмельницького майдану Незалежності у вівторок, 13 травня, в прифронтові регіони та військові підрозділи. Це — чергова передача благодійного фонду «Волонтери Поділля» у співпраці з британською гуманітарною організацією «British-Ukrainian Aid», яка активно допомагає доставляти транспортні засоби в Україну від початку повномасштабної війни.
За понад три роки уже понад 300 британських автівок різних модифікацій, в тому числі й амбулаторії на колесах, «швидкі допомоги», відправились у «гарячі» точки фронту, в прифронтові регіони. Така волонтерська толока — приклад активної, дієвої міжнародної гуманітарної співпраці, довіри та єдності задля перемоги України над рашистським злом.
Як зазначив директор БФ «Волонтери Поділля» Юрій Смаль, цього разу три британські реанімобілі їдуть у прифронтові лікарні в Херсонську, Харківську, Миколаївську області, а три — у військові шпиталі. «Ми співпрацюємо у різних напрямах з «British-Ukrainian Aid» з 2014 року згідно з підписаним меморандумом. Наразі триває постійна інтенсивна робота з постачання транспортних засобів. У наших англійських побратимів діє муніципальна програма, згідно з якою мерія Лондона викуповує за символічну плату вживані автомобілі у власників, і британські волонтери передають їм нам. А реанімобілі передали в Україну від «London Ambulance Service». Вже тут ми приводимо машини, як кажуть, до тями і відправляємо у частини. Військові звертаються постійноіз запитами на автівки, і ми намагаємось, за чергою, ці замовлення виконувати. Сьогодні три автівки поїдуть на Новокостянтинівський, Дружківський напрямки».
За словами представника БФ «Волонтери Поділля» Віктора Науменка, головне в процесі передачі транспорту — логістика і чітка звітність. «Це дуже широкий спектр комунікацій. Англійські волонтери доправляють автівки до Польщі, звідти вже їх везуть наші, хмельницькі, і тут, на місці, вживані автівки рихтуються. Відновлюють транспорт для фронту переважно наші комунальні підприємства та установи, зокрема «Електротранс», ВПУ №11, а також приватні підприємці-волонтери», — розповів Віктор.
Один із реанімобілів з хмельницького майдану відправився у прифронтовий Берислав, що на Херсонщині. За кермом автівки — Анатолій, медичний директор Бериславської ЦРЛ. Лікар розповідає, що районна лікарня, точніше те, що від неї залишилося, фактично розміщується зараз на днищі колишнього Каховського водосховища. «На жаль, міста практично немає, але не всі люди погоджуються виїжджати навіть з-під обстрілів, з-під руїн, — розповідає Анатолій. — Майже тисяча бериславців залишаються в місті, переважно пенсіонерів. Умови дуже важкі. Щодня прилітає все: від мінометних бомб та снарядів, КАБів до шахедів та різних дронів тощо. Тобто вийти на вулицю, підняти голову в небо практично неможливо. Звісно, дуже багато проблем в плані медичної допомоги. Останнім часом російські дрони-камікадзе спалили в нас два медичні автомобілі. Тому я тут, в Хмельницькому, де «Волонтери Поділля» оперативно пішли нам назустріч. І вже сьогодні я відправлюсь у Берислав на реанімобілі, який нам дуже потрібний. Принцип роботи цієї техніки нам знайомий, попередньо у нас був «Фіат» від Львівської ОДА, там також було правостороннє кермування. Головне — у нас будуть колеса і ми зможемо допомагати постраждалим людям».
Як зазначив Віктор Науменко, згідно з чергою від військових підрозділів БФ «Волонтери Поділля» має наразі 2240 запитів на автомобілі для фронту. Ці запити формуються з 2022 року. Транспорт — розхідний матеріал, і вкрай потрібен постійно. Тому незабаром в Україну знову приїдуть автівки від наших партнерів. А попередній британський реанімобіль «Волонтери Поділля» відправили 29 квітня у 38-му окрему бригаду морської піхоти для евакуації та перевезення поранених до шпиталів.
Вікторія Катрич