Відмінна оцінка за доброчесність

У Хмельницькому підписано Меморандум про співробітництво щодо надання технічної допомоги в рамках проєкту Pro-Integrity Сприяння доброчесності у публічному просторі”. Цим підтверджено, що Хмельницька тергромада стала однією із 22 громад, які відібрали для реалізації пілотного проєкту доброчесності і прозорості влади в Україні.

Pro-Integrity — наймасштабніша антикорупційна ініціатива за часів незалежності, спрямована на підвищення рівня прозорості та підзвітності в українському публічному секторі. Після підписання меморандуму міський голова Олександр Симчишин зазначив, що проєкт повністю забезпечують і фінансують американська агенція USAID та британський UK International Development. Передбачаються, зокрема, оцінка управлінських і корупційних ризиків, і запобігання їм, підвищення прозорості, заходи покращення регуляторної політики, нові цифрові рішення, партнерство із міжнародними інституціями.

Ми працюємо над тим, щоб в нашій громаді будувати прозоре та доброчесне управління, посилювати ефективність системи публічної доброчесності та впроваджувати ефективні антикорупційні стратегії, які б дозволили мінімізувати прояви корупції та підвищити довіру громадян до державних інституцій,повідомив Олександр Симчишин. — Під час підписання керівники проєкту високо оцінили роботу міської ради в сфері доброчесності та антикорупційної діяльності. Частина нашого досвіду буде запропонована і для інших учасників проєкту. Як приклад таких кроків — створення геопорталу, де розміщена інформація з абсолютно різних сфер нашого міста і доступна для кожного мешканця у відкритому доступі. Також це залучення громадян до обговорення важливих питань через опитування та публічні обговорення, відкритий бюджет і т.д. Щиро раді такій співпраці та надійним партнерам нашої громади”.

Нагадаємо, Pro-Integrity — наймасштабніша антикорупційна ініціатива за часів незалежності України, спрямована на підвищення рівня прозорості та підзвітності в українському публічному секторі. Pro-Integrity фінансується USAID та UK International Development. У межах цього проєкту чітко визначені пріоритетні напрями співпраці з громадами. Головна мета — забезпечення доброчесності та прозорості в процесі відбудови та відновлення українських громад. Це також обов’язкова умова від зовнішніх партнерів, якщо ми розраховуємо на допомогу їх платників податків. Іноземні партнери наголошують: доброчесність — обов’язкова умова вступу до ЄС. А ще українці повинні чітко усвідомлювати, що доброчесність — це інвестиції. Так це працює в усьому цивілізованому світі.

Тетяна Руса

Back to top button