Вміст і розмір “пакунку малюка” змінили

Кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді пакунка малюка” (бебі-боксу). Це — набір із понад 90 якісних засобів та виробів — усе, що точно знадобиться в перші місяці для догляду за немовлям: підгузки, пелюшки, ковдри, матрац, рушник, засоби гігієни, іграшки тощо.

Усі вони перевірені й сертифіковані. Якщо батькам купувати ці речі вроздріб, увесь набір обійдеться значно дорожче.

Ціна закупівлі “пакунка малюка” для держави становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей до 6 років. У 2024 році прожитковий мінімум зріс і складає 2 563 грн. Відтак зросла й вартість бебі-боксу до 7 689 гривень.

Крім того, кожні чотири роки склад пакунку переглядають. Це відбувається з урахуванням експертної думки фахівців, батьків немовлят та представників ЮНІСЕФ.

З 2024 року в бебі-боксі збільшили кількість товарів, які користуються попитом. Наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплий одяг для немовлят, збільшили розмір пледа-ковдри для зручнішого використання, зменшили кількість одягу найменшого розміру, з якого малюки швидко виростають.

У Хмельницькій громаді минулоріч послугою “пакунок малюка” скористалися 31,9 тисячі сімей.

Отримати “пакунок малюка” можуть не тільки біологічні батьки новонародженої дитини, а й усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі. Це можна зробити прямо в пологовому будинку після народження дитини. Якщо в цей момент там немає бебі-бокса, протягом 30 календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву до органів соціального захисту населення чи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання.

Якщо дитина була народжена не в пологовому будинку, потрібно подати заяву про надання “пакунка малюка”, свідоцтво про народження дитини, а також документ, що підтверджує факт народження дитини. Його має видати заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, aбo медична консультативна комісія, якщо медичний заклад не здійснював огляд матері та дитини.

Якщо дитина була народжена не в Україні, потрібно подати заяву, копію свідоцтва про народження дитини (а в разі його відсутності – копію документа про народження дитини, що видав компетентний орган країни перебування, з перекладом на українську мову). Правильність перекладу або справжність підпису перекладача мають бути засвідчені нотаріально.

Протягом 21 календарного дня батьки повинні отримати відповідь та отримати “пакунок малюка” або ж вмотивовану відмову. Вона пов’язана, як правило, з поданням не всього пакета документів.

До речі, отримання цього виду допомоги не обмежує право сім’ї на інші види соціальної підтримки, які передбачені вітчизняним законодавством.

За матеріалами управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради

Back to top button