Втрапили в халепу: у Хмельницькому молоді люди орендували неіснуюче житло

За останній рік вартість оренди житла  збільшилася приблизно на 15-20 відсотків. Цей ринок перебуває під впливом низки факторів, тому ціни можуть коливатися як в одну, так і в іншу сторону. Однак знайти квартиру, яка б відповідала запиту,  доволі складно. Багато хто звертається  до  рієлторів.  Їхні послуги обходяться  в середньому в 50відсотків від вартості місячної оренди квартири, але саме цей фактор змушує багатьох людей шукати  житло  самотужки. Як правило, це роблять через оголошення в інтернеті, використовуючи як профільні портали в сфері нерухомості, так і звичайні дошки оголошень.  Аби не потрапити в халепу, варто зустрітись з власником квадратних метрів, оглянути житло, яке він пропонує та перевірити документи, які підтверджують право власності. Після цього слід укласти угоду, але гроші до моменту укладення договору оренди, платити не варто. Однак часто  люди  роблять все навпаки. Більше того, вірять на слово, картинці  в інтернеті, на якій зображена квартира і одразу  перераховують або частину, або й навіть всю суму оренди.

Власне так зробили  й двоє  хмельничан. 18-річний  юнак, якому сподобалось фото квартири  і район, в якому вона розташована,  перерахував на картку власника  завдаток в розмірі тисячу гривень. А 20-річний  хмельничанин  й того більше. Аби  стовідсотково квартира дісталась йому і власник не передумав її здавати в оренду, він перерахував йому одразу   майже 9 тисяч гривень, тобто оплатив житло на місяць вперед.  Однак з’ясувалося, що і в першому, і в другому випадку оголошення були фіктивними, а люди, які видавали себе за власників квартир, шахраями.

Ошукані звернулись у поліцію. Правоохоронці кажуть, зазвичай, знайти аферистів складно, оскільки вони можуть знаходитись   на тимчасово окупованих територіях, або навіть в іншій країні. Відтак  радять  бути обачними під час оренди житла і перед тим, як перераховувати кошти, ретельно перевіряти інформацію.

Євген Ковтун

Back to top button