Інтенсив для власного бізнесу

У “Школі молодого підприємця”, яку організовує Хмельницька міська рада разом із бізнес-школою “Катран”, завершився черговий шестиденний інтенсив. Його учасниками стали 30 юних хмельничан, переважно старшокласників, які здобували досвід ведення бізнесу.

Заняття безкоштовні, але не лише цим приваблюють потенційних учасників. У “Школі молодого підприємця” навчають, як правильно сформувати ідею, допомагають опановували фінансову грамотність, секрети успішного бізнесу. Під час практичного кейсу учасники інтенсиву створювали бізнес-плани, рахували доходи і витрати, вчилися комунікувати з інвесторами і клієнтами.

Школа молодого підприємця”, яку започаткували в 2018 році, є частиною програми підтримки підприємництва в Хмельницькій громаді. А учасників щоразу обирають за мотиваційними листами, розповіла організаторка школи, керівниця управління економіки міськради Наталія Сахарова. За цей час інтенсив пройшли понад двісті старшокласників освітніх закладів громади. “Вони у мотиваційних листах мають написати, для чого їм це потрібно. Тобто, не просто “мені цікаво”. Можливо, в когось уже є якісь напрацювання щодо бізнесу, хтось уже має ідею і хоче знати, як оформити, як написати бізнес-план, мотивації різні”, — зазначила пані Наталя.

Хто вони, випускники школи бізнесу? “Хочу бути фінансово незалежним”, — пояснив свою участь у проєкті 16-річний Ярослав Свистун із Красилова, який минулого року разом з другом відкрив онлайн-магазин годинників і має на меті опанувати знання з менеджменту. “Завжди можна доопрацювати контент, креативи. Можна доопрацювати залучення реклами, додати різні аудиторії. Аспектів дуже багато, завжди є куди рости”, каже хлопець про навчання.

Уже вдруге проходить курс інтенсиву 16-річний хмельничанин Олексій Несторишен. Його минулий бізнес-проєкт — кавярня для вегетаріанців. “Цього року я готую проєкт про каякінг, — розповідає хлопець. — Це водний вид спорту, який підійде для активного сімейного відпочинку, зокрема, на Дністрі. В Америці та Європі це досить популярний вид спорту. А в Україні він тільки розвивається”. До речі, найбільшим попитом у відкритті власної справи у слухачів користуються, як і минулого року, створення кавярень.

Тішуся, що “Школа молодого підприємця” живе і незмінно користується попитом. Якщо вас теж цікавить таке навчання — слідкуйте за анонсами на ресурсах Хмельницької міської ради”, —

розповів міський голова Олександр Симчишин.

Вікторія Катрич

Back to top button