У Хмельницькому об’єднають два теплопостачальні підприємства
Комунальне підприємство “Південно-західні тепломережі” досі забезпечувало теплом 203 багатоповерхові будинки, бюджетні та госпрозрахункові установи — загальною площею майже 1,15 млн. кв. м. В його експлуатації знаходиться 12 котелень, а протяжність теплових мереж складає понад 69 кілометрів у двотрубному обчисленні. Що стосується КП «Теплокомуненерго», то воно більш потужне. На балансі — 62 котельні і стільки ж центральних теплових пунктів, 10 когенераційних установок, які виробляють власну енергію, забезпечуючи нею підприємство, а надлишки реалізовує. Ообслуговує підприємство внутрішньобудинкові мережі, а це 463 будинки. Водночас обидва підприємства визнані кращими підприємствами в галузі комунальної теплоенергетики України, але при цьому практично виконують одну й ту ж функцію: забезпечують місто теплом та гарячою водою. Відтак ідея щодо злиття двох підприємств не нова, але остаточно рішення про об‘єднання було прийняте на черговому засіданні виконкому 12 травня.
“ Ми, по суті, приєднуємо «Південно-Західні тепломережі» до «Теплокомуненерго». Це ніяк не вплине на послугу, це тільки поліпшить її, тому що «Теплокомуненерго» вже закупив низку обладнання для якісної підготовки до опалювального сезону, а це підприємство «номер один» серед теплопостачальних підприємств в Україні , один з найнижчих тарифів. Крім того, це дасть нам можливість оптимізувати частину процесів, зменшити витрати по них і, врешті, забезпечить одну структуру управління, бо не доцільно мати двох керівників, дублююючі адміністративні ланки, тому це – оптимізація”, — зазначив міський голова Олександр Симчишин.
Звісно, що будь-яка оптимізація не обходиться без скорочення персоналу. За словами міського голови, всі працівники КП «Південно-західні тепломережі», які сумлінно працювали у виробничих підрозділах підприємства, і далі працюватимуть вже в структурі «Теплокомуненерго».
“Буде, звичайно, невелика оптимізація, частині людей запропонуємо, можливо, роботу на інших комунальних підприємствах. Суть оптимізації — зменшення витрат на процесах, які можна оптимізувати. Крім того, на останньому засіданні виконкому ми виділили КП “Теплокомуненерго” 47 млн грн. Це доволі велика сума, щоб розрахуватися за газ, аби хмельничани були з гарячою водою з квітня по жовтень. І не лише мешканці, а й шпиталі, де лікують наших військових, лікарні, вся бюджетна сфера, військові частини”, — сказав міський голова.
Варто зазначити, що, на відміну від багатьох інших міст, Хмельницький продовжує подавати гарячу воду. Міський голова переконаний, що це та послуга, яку місто зобов‘язане надавати, хоча послуга ця не дешева.
Наразі зараз у тепловиків активна фаза ремонтних робіт, готуються до нового опалювального періоду. Перевіряють котельні, центральні теплові пункти, теплові камери, теплові мережі, а також мережі гарячого водопостачання. Олександр Симчишин запевнив, що місто зробить усе можливе, аби опалювальний сезон осені-весни 2022-2023 працював у тилу безперебійно.
Ольга Сєргєєва