Меч Арея — на могутній дух, на захист нам

Потужні, магічні мелодії культових композицій “Меч Арея”, “Козаки” та інші пісні у виконанні їх автора Сергія Василюка, фронтмена і засновника легендарного гурту “Тінь Сонця”, а нині діючого військовослужбовця, скликали в суботній вечір, 28 вересня, до парку ім. М.Чекмана сотні хмельничан та гостей міста, шанувальників творчості популярного гурту та української патріотичної рок-музики. Благодійна складова концерту — донати на потреби взводу БПАК.

Талановитий музикант понад два роки широкомасштабного вторгнення воював у піхоті, мінометному розрахунку, пілотом БПЛА і знає, що дає йому сили триматися на лінії вогню. Існує думка, що творчі люди сприймають війну дещо інакше, не так, як інші. Митці глибше та метафоричніше відчувають реалії всіх її жахіть. Адже створити шедевр, виплеканий болем, можуть лише ті, хто дійсно на власному досвіді пережив важкі бої. “Знаєте, коли я вперше побачив поля, всіяні вирвами, у тому було дуже багато символізму. Так, може бути покошене та зламане дерево, але воно квітне. На вирвах квітнуть красиві макові поля. У мене є аудіозаписи, коли співає соловейко, кумкають жабки, а на фоні цих звуків природи лунають жахливі вибухи, адже снаряди зовсім неподалік розриваються і забирають чиєсь життя…Тому я й думаю: якщо природа адаптується навіть до війни, птахам байдуже, вони продовжують свою пісні, то як ми можемо зупинитися? Ніяк, все добре, ми робимо свою справу і знаємо, за що стоїмо”, — каже співак.

Усі виступи, які вдається організовувати гурту “Тінь Сонця” за час великої війни — благодійні, всі кошти — на потреби бойових підрозділів.

Під час виступу міський голова Олександр Симчишин передав FPV-дрони для бригади Сергія Василюка від імені нашої громади. Далі свій виступ подарував глядачам гурт “Чумацький Шлях”. Музиканти презентували програму з переспівів хітів ХХ століття. Глядачі долучалися донатом на засоби РЕБ для штурмового підрозділу ССО.

Загалом усі концертні виступи, які на День міста організував департамент культури й туризму міської ради, а готували програми музичні, співочі та театральні колективи, були стовідсотково доброчинні. У такий спосіб мистецький фронт Хмельницького продовжує працювати та підтримувати наших захисників.

Протягом дня на відкритих локаціях відбувалися різні мистецькі заходи.
Проєкт “Хмельницький театральний” став одним із найвидовищніших і різножанровим у святковій програмі дня. Сцена Мистецького дворику Хмельницької музичної школи №1 ім. М.Мозгового стала театральною. Тут виступали дорослі та дитячі колективи, які змінювали один одного. Театральний клас Олени Лежанської зі школи мистецтв, зразковий молодіжний театр “Токос” Центру національного виховання учнівської молоді, школа акторської майстерності “Parmezan”, театр-студія “БезМеж”, дитячий театр “Те.Ді.” та народний аматорський театр “Дзеркало” міського Будинку культури: таке щільне театралізоване дійство глядачі оцінювали гучними оплексами та вигуками “браво!”.
Зі сцени лунали також композиції в супроводі скрипки, акордеона, саксофона. Читці декламували власну поезію та вірші відомих українських авторів.
Яскрава локація “Хмельницький танцювальний” зібрала шанувальників хореографічних жанрів біля ТЦ “Дитячий світ”. У супроводі муніципального естрадно-духового оркестру глядачам показали свої кращі номери танцювальні колективи громади, які подарували всім яскраві враження та позитивні емоції.

Тетяна Руса

Back to top button