Гранти для бізнесу родинам захисників

Гранти для бізнесу родинам захисників

У Хмельницькому ГО “Захист — об’єднання волонтерів” розпочинає проєкт “Підтримка “Ветеранського простору” та розбудова системної роботи з родинами”. Це спільне напрацювання КЗ “Ветеранський простір” та Українського Жіночого Фонду (Ukrainian Women’s Fund) для навчання ветеранок російсько-української війни, дружин, матерів та сестер українських захисників, щоб допомогти їм перекваліфікуватись, змінити професію чи відкрити власну справу.

Проєкт реалізується для мешканок Хмельницької міської територіальної громади. Про те, що ним передбачено, розповіла під час брифінгу директорка КЗ “Ветеранський простір” Катерина Луцик. За її словами, це безкоштовні консультації психолога, юриста та кар’єрного консультанта, навчальні курси, підтримка стартапів на розвиток бізнесу. Для перекваліфікації оберуть 12 учасниць. Для найактивніших учасниць буде надана грантова підтримка та стартапи. А також окремо фінансова допомога для трьох ветеранських бізнесів, які планують розширення. “Наразі розпочинаємо з невеликого опитування жінок, — зазначила Катерина Луцик. — Навчання триватиме 10 місяців і наприкінці найактивніші учасниці зможуть отримати гранти на відкриття власної справи. Надавати гранти, перекваліфікацію і формувати групи — такого досвіду в нас ще не було. Насправді, для нас це, з одного боку, нова можливість, але й новий виклик. Ми хочемо це зробити максимально ефективно. Великий відсоток хоче відкрити власну справу і дуже маленький може. У зв’язку з тим, що, наприклад, є багато державних ініціатив, місцевих, які дають кошти, але немає наставництва. І потім люди, які відкривають власну справу без досвіду банкрутують. Ми, даючи цю тренінгову складову, хочемо закрити той відсоток. Щоб ті люди, які проявили бажання, навчилися”.

Одна з учасниць проєкту — дружина загиблого військового Олена Мрачковська каже: “Я відкрила салон краси півроку тому. Але в мене немає наставника. Немає людини, яка допоможе, розкаже, що треба, куди звернутися. І ти не розумієш, що робити”.

За словами координаторки проєкту Діани Черняк, пять учасниць отримають міні-грант, який складатиме приблизно 260 тисяч гривень. Після проходження програми три найуспішніші бізнеси отримають понад 530 тисяч гривень гранту на відкриття бізнесу.

Тетяна Руса

 

Back to top button