У кінотеатрі імені Шевченка відновлюють покази фільмів
Про це повідомила адміністрація кінотеатру в соцмережах.
“Друзі, ми відкриваємось!!! 19 грудня чекаємо на вас і ваших діток на мультик “Муфаса: Король Лев”.
Дякуємо за сприяння і підтримку Хмельницьку міську раду та управління культури і туризму ХМР.
І так, може, ви скажете, що кінотеатр — не на часі, бо війна: ви будете праві на всі 100%, але значення кіно для людей просто НАДВАЖЛИВЕ! Показ українського кіно — це наш обов’язок! Це не лише мистецькі твори, а й потужні інструменти інформаційної боротьби. Вони представляють світові правдиві історії про події в Україні, допомагаючи протидіяти ворожій пропаганді. Перш за все, це документальне кіно. Ми повинні фільмувати те, що відбувається зараз і те, що ми не зможемо потім реконструювати у художніх фільмах. Ми мусимо демонструвати наші події по свіжих слідах! Не забуваємо, що підтримка кіноіндустрії під час війни є інвестицією в майбутнє країни. Кіно може стати важливою частиною цього майбутнього, зберігаючи та розвиваючи свідомість містян, відновлюючи, створюючи нові робочі місця і зміцнюючи національну ідентичність!
Що стосується мультиків, дітки потребують кінотерапії, вони і так в постійному стресі. Вони заслуговують на маленьку розвагу, особливо, якщо ця розвага приносить користь”.
Нагадаємо, останній сеанс у кінотеатрі ім. Т.Шевченка відбувся 23 лютого 2022 року. Вже наступного дня у приміщенні розгорнули штаб допомоги вимушеним переселенцям.
Людей, які тікали від війни, тут годували, забезпечували теплим одягом, надавали медичну та психологічну допомогу. А хмельничани приносили сюди засоби гігієни, продукти, воду, теплий одяг, ковдри, дитячі речі…
У липні цього року штаб переїхав, але навіть після цього кінотеатр не міг відновити роботу через несправну апаратуру. Лише нещодавно вдалося придбати нову. Гроші на закупівлю виділили з міського бюджету.
Історична довідка: Кінотеатру цьогоріч минуло 84 роки. Урочисто його відкрили 13 листопада 1940 року. Того дня на площі перед головним входом зібралися проскурівчани, грав оркестр, звучали палкі слова промовців. Тоді ж відбувся і перший кіносеанс — глядачам демонстрували комедію “Музична історія”.
Як зазначає хмельницький історик, краєзнавець Сергій Єсюнін, спорудження спеціалізованого кінотеатру почалося в 1936 році. Це будівництво стало найбільшим за всі попередні роки існування радянської влади в місті та було навіть включено до республіканського плану розвитку народного господарства України. Проєкт розробив відомий київський архітектор Каракіс. Він використав власний типовий проєкт кінотеатру 1934-1935 років, що був реалізований у Харкові, Кривому Розі, Вінниці, зменшивши для Проскурова масштаб будівлі, але зберігши зовнішній вигляд.
З моменту відкриття кінотеатр ніколи не змінював свого профілю. Навіть у роки німецько-фашистської окупації тут продовжували демонструвати кіно для солдатів і офіцерів німецької армії. Після війни, у 1949 році, у кінотеатрі обладнали малий зал, реконструювали й розширили великий. Згодом добудували малу апаратну, а 29 серпня 1964 року кінотеатр став широкоформатним. Від 1992 року кінотеатр має ім’я Тараса Григоровича Шевченка.
Жанна Бойчук