Подарунок від херсонської художниці

У відремонтованому укритті Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації незабаром з’явиться оригінальний стінопис у стилі народного малярства — Петриківського розпису. Таку ідею запропонувала вимушена переселенка, художниця Олена Каравай. Жінка декілька місяців проживала в соціальному готелі, що діє на базі центру. Таким чином вирішила віддячити за гостинність.

Олена Каравай евакуювалась разом з родиною з рідного Херсона 25 лютого 2022 року. Діти поїхали до Польщі, вона ж залишилась на Хмельниччині. Згодом оселилася в соціальному готелі Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації, що на вул. Житецького, 22. Каже, в готелі живуть добрі, щирі люди, яких об’єднала спільна біда: вони покинули рідні домівки. Тут є переселенка з Харкова, з якою Олена подружилась, разом відвідують вистави в театрі та концерти, бо люблять мистецтво. Інша мешканка готелю — із Запоріжжя, каже, що, очевидно, не повернеться до рідного міста, бо там небезпечно, а Хмельницький вже встигла полюбити.

Олені не чуже мистецтво, адже 18 років працювала в Херсонському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Миколи Куліша художницею-оформлювачкою. У Хмельницькому також пощастило працювати в драмтетрі: виготовляє сценічні декорації до вистав. Життя потроху налагодилося, тепер вже орендує квартиру. Та залишилося бажання віддячити за гостинність працівникам соціального центру, отож вирішила прикрасити улюбленим Петриківським розписом нещодавно відремонтоване укриття. “Наштовхнуло саме життя, каже мисткиня. Хочу ось так, народними традиціями поєднати східну і західну частини України. Бо війна показала, що ми єдиний і сильний народ, пішла така переоцінка цінностей… Хіба гроші зараз чогось варті? Ні, головне любов, взаємоповага, людяність. Та й в укритті приємніше проводити час, коли там буде гарно, яскраво. Це мій подарунок, щоб у людей був світлий настрій”.

В укритті працює у вільний від основної роботи час, проводить за малярством близько двох годин на день. “Рука сама виводить все, малюю Україну серцем, думками, розповідає пані Олена. Тут і квіти, і хатки, і вулики у саду. Є й гумористичний “звір” народного епосу зелена жаба. Вона наче застерігає, аби люди не заздрили одні одним, були доброзичливими”. А ось авторським центром стінопису став український тризуб, виконаний у зелених кольорах. Бо зелене це життя.

Раніше приміщення практично не використовували в центрі. А цього року його відремонтували для укриття. Таким було рішення сесії міської ради, і на ремонт були виділені додаткові кошти з міського бюджету та кошти власне соццентру. Про це розповіла Ірина Мельник, юрисконсультка міського центру соціальної підтримки та адаптації. Тут облаштували гідроізоляцію, вентиляцію, провели електрику, поштукатурили стіни і забетонували підлогу. Також встановили протипожежні двері, вмеблювали приміщення. А естетичного затишку та національного колориту додала херсонська художниця.

Тетяна Руса

Back to top button