«Розумні» зупинки думають: у Хмельницькому через проблеми з пальним збився графік руху маршруток
Сучасний дизайн з металевого каркасу та скляних стін, з боків — банери, а під дахом електронне табло. Такі розумні зупинки громадського транспорту в Хмельницькому почали встановлювати восени 2018-ого.Відтак хмельничани вже звикли, що на екрані табло висвітлюється час прибуття на зупинку і тролейбусів, і автобусів, і маршруток. Відстежувати рух громадського транспорту міста можна і в спеціальному додатку, встановленого на мобільний телефон. Відбувається це завдяки впровадженню GPS-навігації в транспортну мережу міста. Забезпечує її житомирське товариство “Дозор Україна”. Саме це підприємство за власні кошти й встановлювало “розумні” зупинки в Хмельницькому, а відтак інформація про рух транспорту в реальному часі потрапляє на табло. Після повномасштабного вторгнення система «Дозор» дала збій. Одна з причин фінансова, кажуть в управлінні транспорту.
«За обслуговування GPS перевізники мають щомісяця платити компанії «Дозор Україна”, а вони не мали на це коштів. Приміром з одного підприємства вимпускалось 60-70- транспортних засобів, а по суті на підприємстві знаходилось 120 одиниць транспорту.Тобто платити за програмне забезпечення транспорту, який не виходить на маршрут було не вигідно», – каже в.о. начальника управління транспорту та зв’язку Хмельницької міськради Сергій Шепурев. Зараз додалась ще одна проблема – пальне.
« Щоб вийти на маршрут, водії маршруток стоять у черзі за пальним на АЗС по 3, а то й по 5 години, а система «Дозор» таких пауз у русі не розуміє, оскільки транспорт має працювати за маршрутом, який прописаний у програмі компанії «Дозор». Як тільки транспор сходить з маршруту – впродовж п’яти хвилин програма збивається. Тому в сьоьгоднішніх умовах при проблемах із пальним ми не можемо забезпечити автоперевезення за стабільним графіком», – зазначає посадовець.
Відтак поки що на табло і в мобільному додатку можна відстежити тільки рух тролейбусів – вони графіків дотримуються . Автотранспорт, за словами Сергія Шепурева, підключать до системи після того, як стабілізується ситуація з пальним.
Наразі зараз перевезення пасажирів у Хмельницькому забезпечують 75 тролейбусів і майже 200 маршруток.