Дружба скріплена не лише печаткою: Хмельницький відвідала делегація з литовського міста-побратима Шауляй
Литва з перших днів великої війни підставило українцям своє дружнє плече.Торік ця країна тільки на байрактари зібрала 5 мільйонів євро і прихистила понад 3 тисячі українських біженців . Так само в перші дні великої війни громада нашого міста побратима виділила 100 тисяч євро на гуманітарну допомогу Хмельницькому, яку доставили в місто в березні. З тих пір наші побратими постійно на зв’язку і їхня підтримка дуже відчутна. Це і продукти, медикаменти, генератори, буржуйки, засоби зв’язку, одяг, медичний транспорт, засоби гігієни і багато іншого. Отримані вантажі з Шауляю Хмельницький спрямовує в ті населені пункти країни, де ситуація найважча. Також допомогу передають військовим та медичним закладам нашого міста.
«Мав честь вітати у нашому місті делегацію із дружнього нам міста Шяуляй. Це той випадок, коли справжня підтримка і побратимство перевіряється критичними ситуаціями. За рік Шяуляй передав Хмельницькому допомогу еквівалентну майже 300 тисячам євро! Ми ділилися нею і з воїнами, і з деокупованими населеними пунктами. Особливо цінними були медикаменти, медичне обладнання, яких у звільнених містах і селах не було взагалі. Така підтримка додає впевненості і натхнення боротися далі. Під час візиту керівництво Шяуляю озвучило, що знову виділило нам допомогу у розмірі 80 тисяч євро. Будемо спільно визначати на які конкретні потреби її спрямовувати», – сказав міський голова Олександр Симчишин. В свою чергу під час зустрічі в Хмельницькій міськраді заступник міського голови Шяуляю Юстінас Свегзда запевнив, що громада їхнього міста підтримуватиме Україну у боротьбі з російською агресією й надалі.
«Литовці мають спільну негативну історію з російською ордою, розуміють наскільки важливо боротися за свою свободу . Ми за ці 9 років стали набагато сильнішими і в цій війні обов’язково переможемо, особливо з такою допомогою, яку ми зараз відчуваємо від Литви і від нашого міста побратима – Шауляй», – зазначив під час зустрічі з литовськими колегами Олександр Симчишин.
Водночас сторони домовилися й про співпрацю в культурно-гуманітарній сфері. Зокрема в квітні цього року Хмельницький муніципальний камерний хор візьме участь у міжнародному фестивалі музики “Резурексіт”, а в серпні хмельницьких пластунів запросили до Шяуляю на проведення спільного таборування.
Після зустрічі в Хмельницькій міськраді делегація Шауляю вирушила в деокуповані українські міста.
Євген Ковтун