Два дні з “замінуваннями”
Два дні поспіль в обласному центрі шукали вибухівку після анонімних повідомлень про замінування. Зранку 5 листопада на електронні пошти двох навчальних закладів у Хмельницькому надійшли листи про замінування.
Про це розповіла начальниця сектора комунікації головного управління Національної поліції у Хмельницькій області Інна Глега. На місця одразу виїхали усі відповідні служби. Вони обстежували будівлі та перевіряли їх на наявність вибухонебезпечних предметів. Усіх учнів, вчителів та працівників закладів на той час евакуювали, За результатами обстеження інформацію про замінування не підтвердили.
А днем раніше У Хмельницькому до СБУ надійшло повідомлення про замінування одного з торгово-розважальних центрів міста. Як відомо із соцмереж, це був ТРЦ “Агора”.
За словами Інни Глеги, інформація про замінування надійшла до СБУ Хмельницької області телефоном. Людей екстрено евакуювали. Відповідні служби ретельно обстежили будівлю і, на щастя, нічого підозрілого не виявили.
Нагадаємо, у жовтні надходили інформації про замінування й різних держустанов. Зокрема, 9 жовтня “замінували” будівлю міської ради. Як результат, вибухонебезпечних предметів не виявили, але правоохоронці працювали весь день, а працівники змушені були евакуюватись.
Втім, попри фальшиві повідомлення про замінування як частину російської психологічної війни проти населення України, згідно з даними Mines Advisory Group, наразі Україна є найбільш замінованою територією світу, випереджаючи попередніх “лідерів” – Афганістан і Сирію. Найбільш замінованою залишається звільнена територія Херсонської області.
Тетяна Руса