Хмельницький приймав делегацію партнерських громад ПРООН
Переймати досвід нашої громади у сфері підтримки ветеранської спільноти та реалізації ветеранської політики у Хмельницький приїхала делегація партнерських громад ПРООН. У її складі директори, керівники підрозділів місцевих рад у сфері ветеранської політики та соціального захисту, секретарі громад та інші посадові особи.
Першим об’єктом, який відвідали гості, стала КУ «Ветеранський простір». Під час зустрічі гості побачили, як працює потужна мультидисциплінарна команда з цільовими аудиторіями —ветеранами, військовослужбовцями, їхніми родинами. Директорка простору Катерина Луцик презентувала діяльність комунальної установи і зазначила, що якісна реадаптація та ресоціалізація ветеранів до мирного життя можлива лише за умови комплексного підходу на всіх рівнях.
На зустрічі побував і Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, який розповів гостям про бачення громади щодо ветеранської політики.
«Ми ділилися досвідом реалізації ветеранської політики у місті, говорили про стратегічні цілі та актуальність роботи з ветеранами та ветеранками, членами їх родин. Презентували тренінговий центр, мобільну бригаду та реабілітаційний центр, — розповідає міський голова. — Для нас війна почалася не в 2022 році, а триває із 2014-го, як би її не називали. Свою взаємодію з ветеранами і їхніми родинами, а також родинами полеглих, полонених, безвісти зниклих ми розпочали ще тоді. Але ті масштаби роботи, які з’явилися у 2022 році, продиктували потребу значно розширитися. Наш комунальний “Ветеранський простір» працює успішно. Гарантовано будемо розбудовувати його, додавати не лише послуги, але й знаходити комфортне просторіше місце для центру такого рівня. Наразі дотримуємося принципу «свій до свого» — у «Ветеранському просторі» з військовими та їхніми родинами працюють колишні воїни, члени родин полеглих та тих захисників, які зараз на передовій. Приємно, що наш досвід буде корисний й іншим громадам».
Нині в команді працюють 30 спеціалістів різного профілю, серед них фахівці супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. На базі простору також діє мобільна бригада, що виїжджає до громад, де ще не сформована якісна інфраструктура підтримки ветеранів. Працює також тренінговий центр, який проводить освітні програми як для ветеранів, так і для тих, хто працює з ветеранською спільнотою або прагне покращити свою комунікацію з військовими і ветеранами.
Делегація також відвідала рекреаційний центр «Берег надії», де проходять реабілітацію військові, ветерани та їхні сімʼї.
Захід організовано за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні».
Сніжана Біла