Поліцейські застерігають підлітків щодо ворожої вербовки

Офіцери служби освітньої безпеки та ювенальні поліцейські активно проводять профілактичні заняття в закладах освіти області. Головна мета — убезпечити підлітків від потрапляння під вплив ворожих спецслужб рф та попередити їхнє втягнення у злочинну діяльність.

Під час зустрічей зі школярами правоохоронці роз’яснюють, як представники ворожих спецслужб можуть вербувати неповнолітніх через соціальні мережі, месенджери або інші канали зв’язку. Окрема увага приділяється фактам вербування підлітків із метою вчинення підпалів транспортних засобів військовослужбовців, що становить серйозну загрозу безпеці громадян та національній безпеці України.

Поліцейські пояснюють підліткам правові наслідки участі у таких злочинах, а також розповідають, як діяти у разі отримання підозрілих повідомлень або пропозицій від незнайомих осіб.

«В умовах воєнного стану ворог активно використовує різні методи впливу, зокрема через Інтернет, намагаючись втягнути дітей у протиправну діяльність. Наше завдання — не лише оперативно розкривати вже вчинені злочини та притягувати винних до відповідальності, а й своєчасно інформувати, пояснювати, щоб не допустити трагедій, які можуть зламати дитячі долі. Як показує аналіз вже вчинених злочинів такого характеру, більшість затриманих паліїв — це підлітки або зовсім молоді хлопці, яким пообіцяли заплатити кілька сотень гривень, — зазначає заступник начальника ГУ Національної поліції в Хмельницькій області Андрій Чайковський. — Ми маємо дати їм чітке розуміння того, що кілька гривень не варті зруйнованого життя. Більше того, ворог не просто не платить за виконану роботу, а й останнім часом все частіше практикує знищення завербованих виконавців».

Щоб детально роз’яснити дітям усю необхідну інформацію та вберегти їх від необдуманих вчинків, кримінальна поліція звернулася за допомогою до колег, які безпосередньо працюють з дітьми.

Як розповідають поліцейські, під час інтерактивних занять учні діляться своїми думками, уважно слухають практичні поради щодо безпечної поведінки в онлайн-просторі. Про те, що така профілактична робота дає свій позитивний результат, свідчить той факт, що уже декілька школярів, отримавши в соцмережах від вербувальників подібні небезпечні пропозиції, повідомили про це офіцерів освітньої безпеки у своїх школах.

Працівники поліції закликають підлітків бути пильними, не піддаватися на провокації та, у разі підозрілих ситуацій, негайно звертатися до дорослих або повідомляти про це поліцію.

Сектор комунікації поліції Хмельницької області

Back to top button