Полісомнографія у Хмельницькій лікарні
З 1 лютого у Хмельницькій міській дитячій лікарні стане доступною нова медична послуга — полісомнографія.
Що ж це таке? Полісомнографія — комплексна діагностика порушень сну людини, що в нинішніх умовах війни з постійними нічними повітряними тривогами, ракетними обстрілами, переживаннями, страхами й негативними емоціями, погодьтесь, дуже актуальна.
Стрес, емоційне перенапруження, несприятливі навколишні умови — це лише кілька частих причин, які можуть заважати сну. Якщо розлади стали систематичними, обов’язково слід звернутися до лікаря, адже це не лише впливає на продуктивність праці і зосередженість протягом дня, а й може свідчити про серйозні порушення в роботі організму людини.
Міська дитяча лікарня отримала портативний скринінговий прилад SOMNOtouch RESP eco, який дозволить проводити точні дослідження сну пацієнтів, причому і дітей, і дорослих. Цей інноваційний прилад використовується для виявлення порушень сну, зокрема таких серйозних станів, як апное, гіпоапное, що можуть призвести до раптової смерті, якщо не будуть своєчасно виявлені, періодичні рухи кінцівок уві сні та встановити чи виключити інші причини безсоння.
До речі, в Хмельницькій області немає медичних закладів, де б проводили подібні дослідження сну, що ускладнює діагностику та лікування.
“Наша дитяча лікарня стане першим закладом у регіоні, що зможе проводити такі обстеження, — каже міський голова Олександр Симчишин. — Послуга можлива завдяки реалізації мікропроєкту “Повернемо здоровий сон” нашої Програми “Громадські ініціативи” та підтримці ГО “Асоціація батьків дітей із хромосомними порушеннями та іншими вадами розвитку “Сонячні діти”.
Запуск нової послуги дозволить упродовж року провести скринінгові обстеження близько 300 пацієнтів, серед яких діти, дорослі, військові, а також особи з хромосомними порушеннями та іншими вадами розвитку”. Перевага цього методу у безпеці та безболісності, адже пацієнт не відчуває жодного дискомфорту. Діагностика може бути застосована до пацієнтів усіх груп: дорослих, вагітних, літніх людей, дітей.
“Отож проєкт підвищить обізнаність серед лікарів та пацієнтів про важливість своєчасної діагностики порушень сну, що в свою чергу покращить якість життя пацієнтів і дозволить своєчасно розпочати лікування та реабілітацію. Довгостроковий ефект мікропроєкту також полягає у закладанні фундаменту для створення спеціалізованої лабораторії сну для дітей та дорослих у Хмельницькій області, що зробить медичну допомогу більш доступною для пацієнтів регіону”, — повідомляють у Хмельницькій міській раді.
Деталі за телефоном: (096) 501-38-74.
Сніжана Біла