У Хмельницькому поліцейські психологи разом з кінологами провели черговий сеанс каністерапії для поранених на війні колег
Спочатку реабілітацію за допомогою собак застосовували в роботі з внутрішньо переміщеними особами, зокрема, дітьми з Маріуполя. А зараз вже другий рік реабілітаційні заходи з собаками проводять для поранених правоохоронців.
Начальник сектору психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Хмельницькій області Віталій Манзяк зазначає, що після застосування подібних методів реабілітації спостерігається позитивна динаміка в психоемоційному стані поранених. “Після спілкування з собаками хлопці відкриваються, охоче йдуть на контакт і завжди запитують, коли буде наступна поїздка, — зазначає психолог.
До такої реабілітації військових відбирають собак за певними характеристиками.
“Ми обираємо собак тактильних, які люблять людей і їм подобається, коли їх гладять і бавляться з ними”, — розповідає Інна Герасімова, старший інспектор-кінолог.
Цього разу в каністерапії брав участь грайливий спаніель Рік. Собака і сам проходив тривалу реабілітацію, бо після відрядження в зону бойових дій близько пів року не міг виконувати службові обов’язки. І тільки уважне та любляче ставлення кінологів та постійна робота з собакою повернула його у стрій. Тож зараз Рік не тільки виконує безпосередні обов’язки, а й допомагає хлопцям розвантажитись.
Організатори заходу отримують від поранених тільки позитивні відгуки та слова вдячності. “Ти віддаєш собакам частинку свого тепла, і вони у відповідь діляться з тобою позитивними емоціями. На війні люди страждають як фізично, так і психологічно. Тому і реабілітація повинна бути всебічна”, — діляться військові.
Нагадаємо, що заходи з психологічної реабілітації реалізуються в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, запровадженої за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Мета національної програми — надати допомогу кожному, чиє психічне здоров’я зазнало шкоди через війну.
За інформацією ГУ НП у Хмельницькій області