Він творив бойовий дух української нації: в Хмельницькому вшанували пам’ять Романа Шухевича

“Мудрого — не одурити, чесного — не купити, мужнього — не зламати”. Ці слова належать Генерал-хорунжому, головнокомандувачу Української Повстанської Армії (УПА) Роману Шухевичу,  які дуже коротко, але влучно характеризують його постать. Його вважають одним із найяскравіших лідерів національного руху за незалежність України, який керував боротьбою мільйонів українців проти німецько-гітлерівських та московсько-більшовицьких окупантів.

Цього року  30 червня видатному українцю   виповнилось 115 років від дня народження. З цієї нагоди  в Хмельницькому вшанували  пам’ять Романа Шухевича  покладанням  квітів до меморіальної  дошки,  встановлену на його честь  чотири року тому на фасаді   кінотеатру ім. Т.Шевченка.

Будучи високоосвіченою та багатогранною особистістю Роман Шухевич усе своє життя боровся   за визволення української нації від окупантів та творив її  бойовий дух.  Сьогодні уроки його життя,  коли Україна  стала на захист Української Держави , Української Нації  у війні з російськими загарбниками, особливо актуальні.

«Сьогодні ми відзначаємо дату народження генерала Романа Шухевича. Це визначна постать в українській історії. Це людина, яка у важкий час Другої світової війни зуміла зорганізувати навколо себе патріотів, націоналістів і створити одну з найбільших добровольчих армій, армії без держави, яка протистояла радянському союзу та нацистській Німеччині і робила це досить довгий період часу, знищивши багато окупантів. Мрією Романа Шухевича була незалежна Україна і ця мрія здійснилася, але зараз на долю українців випала честь знову захищати нашу державу зі зброєю в руках від рашистських загарбників. Щиро вдячний всім захисникам України, які зараз боронять нашу державу від імперії зла»,  – зазначив заступник міського голови Василь Новачок.

Back to top button