Вшанування, нагороди, квартири для захисників
У Хмельницькому в День Героїв 47 захисників отримали відзнаки міського голови “Воля та мужність”, чотирьом військовослужбовцям вручили ключі від квартир, дев’ятьом — сертифікати на придбання житла.
.
День Героїв у громаді розпочався ранковим молебнем у святому місці — на Алеї Слави в Раковому, де спочиває майже чотири сотні наших земляків-захисників. Маєво сотень прапорів, безмежний килим квітів біля рядів могил… Біля могил родичі, які прийшли вшанувати своїх синів, батьків, чоловіків… Панахиду за загиблими і чин освячення могил провели військові капелани. В громадянській акції вшанування героїв взяли участь військовослужбовці, представники влади. “Десять років ми приходимо на це святе для усіх нас місце, щоб подякувати нашим воїнам-захисникам за те, що маємо можливість сьогодні жити під відносно мирним небом. Тому маємо докладати всіх зусиль, щоб жертва наших загиблих героїв не була марною”, — зазначив хмельницький міський голова Олександр Симчишин, звертаючись до присутніх у 820-й день українського спротиву кривавим російським терористам.
Пополудню в академічному обласному музично-драматичному театрі імені М. Старицького відбулися урочистості й театралізоване дійство “Щоденники незламності”. Після хвилини мовчання міський голова поіменно зачитує імені всіх 411 героїв, мешканців громади, які віддали життя за Україну від початку російсько-української війни.
Під час офіційної частини 47 жителям Хмельницької територіальної громади вручили відзнаки міського голови “Воля та мужність” за проявлені волю, відвагу при виконанні військового обов’язку, а також подарунки та матеріальну допомогу. Серед нагороджених — представники різних військових частин, що дислокуються на території громади. Замість багатьох виходили на сцену дружини, матері, діти, бо самі хлопці на передовій. Дехто за нагородою підіймається на сцену на милицях. 26-річний Олександр Івасик отримав мінно-вибухове поранення під час бою в в с. Терни Луганської області .Олександр Багрій у мирному житті був ювеліром, а з перших днів повномасштабної війни добровольцем відправився на фронт. “90 відсотків з нашого батальйону не мали військових спеціальностей, крім служби в армії в свій час. Герої для мене – це патріоти, які, не вагаючись, пішли захищати Україну”, — розповів він. Олександр Гудзь – кадровий офіцер, старший командир окремого стрілецького батальйону. Він півтора року командував своїм підрозділом на лінії зіткнення, на “нулі”. “Було досить нелегко виконувати без передишки завдання, — каже військовий. — Воювали на Харківщині, Луганщині, на Донецькому напрямку”. Їх мирні біографії різні, але війна зробила їх героями.
“Я щиро вірю, що у цій боротьбі ми переможемо, бо у нас немає іншого вибору. Ми зобов’язані перемогти та будувати нову Україну в пам’ять усіх наших загиблих, заради наших дітей та онуків. Ще раз дякую усім воїнам, які сьогодні у залі. Маю честь сьогодні відзначити вас однією з найвищих відзнак громади — “Воля та мужність”. Воля, свобода — це те, що робить нас людиною, а завдяки мужності чоловіків і жінок, завдяки справжнім героям Україна тримається”, — зазначив Олександр Симчишин, звертаючись до присутніх.
Чотирьом сім’ям захисників подарували квартири, дев’ятьом вручили сертифікати про надання грошової компенсації для отримання житла. Серед новоселів — родини героїв, поранені захисники, ветерани російсько-української війни.
Тетяна Слободянюк