“Листи”
Перший день осені в Хмельницькій обласній філармонії розпочався авторським концертом заслуженого артиста України, соліста філармонії Миколи Довгальова. У програмі “Микола Довгальов запрошує” в оригінальній авторській подачі звучали українські народні пісні, хіти вітчизняної та зарубіжної естради, співана поезія Ліни Костенко в чудовому інструментальному супроводі музикантів-віртуозів Максима Заводного (гітара), Олександра Якубова (баян) та Михайла Броварного (саксофон).
Уже традиційно родзинкою творчих програм Миколи Довгальова стає прем’єра пісні, яка відкриває грані таланту, мистецьких уподобань та професіоналізму відомого співака. Цього разу Микола Довгальов презентував жанрово нову, об’ємну роботу — пісенний відеокліп “Листи”, надзвичайно емоційний, присвячений українцям, які воюють на передовій, і тим, хто чекає додому своїх найрідніших… Часто навіть короткі смс і рядки на папері так і залишаються ненаписаними, тому “…в небо летять листи”, коли “до вибуху п’ять хвилин”… Відеоряд пісні переконливо супроводжує жива фронтова хроніка, в якій переплелося і особисте, і спільне для нас, українців. І хоча сценічна прем’єра кліпа відбулась 1 вересня у філармонії, на Інтернет-платформі Ютуб “Листи” живуть з 24 серпня: цю роботу автор пісенного проєкту присвятив Дню Незалежності України і її героїчним захисникам.
Автор слів і музики — талановитий український поет-пісняр Сергій Лазо, відомий за хітами у виконанні Віктора Павліка, Гайтани та інших популярних співаків. А ось першим виконавцем нещодавньої роботи Сергія Лазо став Микола Довгальов. І в цьому є природна закономірність: вони земляки, тернополяни й друзі. Власне, саме з дружби й розпочалась сценічна історія “Листів”, яка об’єднала два українських міста і навіть далекий Тайвань. Про це — розповідь хмельницького співака.
“Десь півроку тому, коли приїжджав в рідний Тернопіль, зайшов у гості до Сергія Лазо, свого давнього друга, поета, драматурга, з яким ми знайомі ще з юності. Він зіграв на гітарі і заспівав свою нову пісню “Листи”. Вона мені дуже сподобалась і схвилювала, — розповідає Микола Довгальов. — Річ у тім, що син Сергія півтора року воював на фронті, аж до народження третьої дитини, і ось цих півтора року родина, звісно, постійно переживала в очікуванні дзвінка, повідомлення з фронту. І так народилася пісня. А зараз ми переживаємо такий час, що в кожного з нас рідні, близькі, колеги воюють, і ці почуття близькі всім нам. Я запитав, чи можна її сценічно зробити, Лазо погодився. Я показав її Володимиру Менцу, талановитому хмельницькому музиканту. Володя записав партію клавішних з моїм голосом і надіслав синові Олександру, також музиканту, який тривалий час мешкає в Тайвані, має там власну студію, де й створив з друзями фонограму пісні. А згодом виникла ідея зробили відео на тлі фронтової живої хроніки, бо текст вартий, щоб створити для нього відеообраз, кліп”.
Уже в Хмельницькому, в обласному центрі культури й мистецтва, розпочалась студійна робота над кліпом. Його автор — також музикант, звукорежисер центру Сергій Врублевський. “Протягом тижня ми підбирали хроніку, я знімався. Зйомки проходили в студії центру культури і мистецтв, за що я дуже вдячний керівництву центру”, — каже співак.
Варто зазначити, що вся робота над створенням пісні, відеокліпу — благодійна. І тим більше заслуговує на увагу і захоплення, адже і співак, і його чудова команда доклали максимум зусиль, аби пісенний проєкт був емоційно сильним, надихаючим і актуальним. “Цей проєкт всіх нас по-справжньому об’єднав, ми дуже хотіли зробити його таким, щоб “Листи” дійшли до адресата — сердець людей, для яких Україна стала символом гордості і великої любові до наших захисників”.
Також під час концерту відбулась благодійна акція: всі глядачі могли придбати аудіокомпакт “Повій, вітре, на Вкраїну” — ще один пісенний проєкт Миколи Довгальова з українською мистецькою спадщиною. Виручені кошти — для допомоги Силам оборони.
Тетяна Слободянюк