Хмельницькі ріелтори готують борщі на передову і просять земляків допомогти у добрій справі
Уже п’ятий місяць кілька хмельничанок, подруг у житті і колег у праці, щодня готують борщові та супові набори для наших воїнів на кухні звичайної міської квартири. За цей час десятки тисяч пакунків з сухим борщем, супами та кашами відправили на передову.
Їх об’єднало спільне бажання допомагати нашим захисникам, а для однієї з подруг, Катерини Бас, – це ще й особиста історія. Її мама, Тетяна Васильченко – парамедикиня ГО «Госпітальєри», яка з перших днів оборони Маріуполя рятувала наших бійців на полі бою, а потім – у підвалах «Азовсталі», нині перебуває з побратимами у рашистському полоні. Історія мужньої госпітальєрки Тетяни Васильченко нині відома на всю Україну. ЇЇ родина робить все можливе, аби вирвати з лабет катів маму і її побратимів. У Хмельницькому створили групи у соцмережах, де об’єднались родичі полонених «азовсталівців», зокрема й хмельничан, працюють з вітчизняними та міжнародними експертами та благодійними фондами, аби історія «азовсталівців» завершилась їх поверненням додому, а світ не втомився вимагати справедливого покарання російських терористів. До речі, родина Тетяни Васильченко допомагає нашим воїнам ще з 2014 року, а з лютого місяця – це їхня щоденна праця.
«Щоб підтримувати наших захисників і не сидіти в очікуванні, коли закінчиться війна, коли повернуться вони з перемогою, коли окупанти звільнять наших полонених, ми вирішили допомагати нашим воїнам, в першу чергу – хлопцям на передовій, тому що завдяки їм зараз ми тут живемо майже спокійно, не під вибухами і обстрілами. Ріелтор я зараз на 10 відсотків, ми якраз перед Новим роком й самі придбали квартиру, заїхали, потроху обживаємося», – розповідає ріелторка Ніна Корнієнко, господиня квартири.
«Ніна розмістила повідомлення у вайбері: «Ми збираємося, готуємо, якщо буде час, приїжджай, потрібні руки», – каже волонтерка Світлана Іщенко, яка трудиться разом з подругами на волонтерській кухні.
Таких об’ємів продуктів звичайна міська кухня ще не знала. Тут – ящики з овочами, які ще чекають напереробку, громіздкі пластикові туби із висушеними овочами, зеленню кропу та петрушки.
Вони працюють щодня: ріжуть, чистять, шинкують буряк, картоплю, моркву, цибулю, капусту і відправлять їх у сушарку. Потім всі висушені інгредієнти розфасовують у вакуумні пакети. « У кожному пакеті, крім висушених овочів, вже є розфасовані спеції, тут 12 грамів різних приправ : кардамон, коріандр, перець, інші прянощі, тут же є 70-грамовий пакетик томатної пасти. З кожного такого пакунка виходить 7 літрів готового борщу», – розповідає пані Ніна.
За день волонтерки виготовляють більше ста борщових наборів. «Якщо в хлопців є ще й якась тушонка, то буде борщ ще й з м’ясом», – розповідають жінки. А ще до кожного пакета прикріплюємо скетчем банку консервованої квасолі, аби борщ був точнісінько, як домашній».
Наші захисники на передовій такий борщ вже оцінили і дякують хмельницьким волонтеркам за смачну турботу. Адже гарний воїн – це ситий воїн. «Фото скидають у вайбері, дякують, кажуть, що смачніших борщів в польових умовах не їли. Нам це дуже приємно, це нас мотивує готувати нашим героям і далі борщі, супи та іншу домашню поживну їжу», – каже пані Ніна.
Втім, необхідних продуктів для борщових заготовок, якими допомагають волонтери, часто не вистачає. Доводиться решту закуповувати за власний кошт. «Не вистачає часом банальних крупів для супів, приправи. Було б дуже добре, якби люди дома, по селах також заготовляли бодай петрушку, кріп, цибулю. Можна передати нам автобусом чи ми самі приїдемо, заберемо.Особливо зелені дуже треба. Так само можна передати овочі з села, адже зараз саме сезон, і ми дуже вдячні усім, хто відгукнеться. Бо це дуже важливо, разом ми зможемо допомагати нашому фронту ще більше, – переконана пані Ніна. –Так, ми втомлюємося, нас небагато, але ми постійно пам’ятаємо, що нашим хлопцям у стократ важче. Ми всі повинні їх підтримувати, бо перемога потрібна нам усім. І кожен може щось робити, аби її наблизити».
Телефон Ніни Корнієнко: +380983341719, № картки ПБ 5168 7456 0840 9964.
Тетяна Руса.