“Гонорар” для слідчого

В провадженні територіального управління Державного бюро розслідувань знаходиться кримінальне провадження стосовно старшого слідчого одного із районних управлінь поліції Хмельницької області, якого підозрюють у вимаганні 6 тисяч доларів США.

За матеріалами справи старший слідчий вимагав неправомірну винагороду від фігуранта кримінального провадження, яке розслідував. Аби схилити підозрюваного до дачі хабаря, слідчий шантажував його, зокрема обіцяв оприлюднити пікантні фотографії, вилучені під час обшуку з його комп’ютера. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Хмельницької області.

«За даними слідства, в рамках кримінального провадження, яке розслідував слідчий, у підозрюваного був вилучений комп’ютер, на якому правоохоронець знайшов «пікантні» фото. Погрожуючи фігуранту справи, що опублікує ці фото в мережі Інтернет, поліцейський вимагав в нього спочатку 2000, а потім ще 4000 доларів США. Не бажаючи оприлюднення цих даних, чоловік сплатив йому кошти в криптовалюті «Біткоїн» та повідомив про факт вимагання до правоохоронних органів», — йдеться в повідомленні.

За інформацією прокуратури, зараз вирішується питання щодо обрання поліцейському запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.

Санкція статті 189 Кримінального кодексу України, за якою порушено кримінальне провадження щодо слідчого, передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років, додають у прокуратурі.

 

Back to top button