Мешканець Хмельниччини, який викрав персональні дані понад 300 мільйонів людей, під час затримання поранив кіберполіцейського

Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», особистими  даними є відомості завдяки яким можна ідентифікувати конкретну людину. Зламуючи телефони, застосунки, сервіси громадян України та інших європейських держав, 36-річний  нетішинець отримував доступ до всього: від логінів і паролей до паспортних даних, ідентифікаційних  номерів, банківських рахунків, особистих фотографій на клауді  та історій  листувань. У закритих групах і каналах, де він був адміністратором, зловмисник   пропонував все це  зацікавленим людей, в тому числі й росіянам. За персональні  дані однієї людини  просив від $500 до $2000. Розраховувались з ним криптовалютою.

Під час затримання  хакер  заважав кіберполіції  проводити слідчі дії, чинив опір правоохоронцям, а під час сутички  поранив одного з них. За агресивну поведінку його помістили в ізолятор тимчасового тримання.  Під час обшуку  в   квартирі  зловмисника  правоохоронці вилучили мобільні телефони, три десятки жорстких дисків, SIM-картки, комп’ютерну техніку та серверне обладнання, на якому зберігалися бази даних людей. Зараз встановлюється походження цих баз.

Судитимуть  хакера  за  ч.2 статті 361, 362 та  345  статтями ККУ. За вчинені злочини  він може провести за гратами п’ять років.

Євген Ковтун

Back to top button