На Хмельниччині голова МСЕК організувала злочинну схему з підробки документів для потенційних призовників

 

За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури слідчими СУ ГУНП в Хмельницькій області, спільно із працівниками УСР в Хмельницькій області ДСР НП України та Управління СБУ в області, викрито злочинну схему з підробки документів та медичних довідок для надання групи інвалідності для  громадян, які підлягають мобілізації.

Згідно зі статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, під час мобілізації не підлягають призову на військову службу військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або, відповідно до висновку військово-лікарської комісії, тимчасово непридатні до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії). Оскільки у цій статті закону не зазначено конкретну групу інвалідності, тому, відповідно, можна вважати, що особи з будь-якою інвалідністю не підлягають мобілізації. Власне на цьому і вирішили заробляти гроші лікарі одного з медзакладів Хмельницької області.

За давними слідства  оборудку організувала голова МСЕК, залучивши до   «співпраці» керівників лікарні, вузьких спеціалістів та середній медперсонал. Працюючи в спайці, медики поставили на потік виготовлення  фіктивних документів, які дозволяли потенційним призовникам уникнути мобілізації і виїхати під час воєнного стану за кордон.

Усі процедурні питання лікарі виконували згідно протоколу: сімейний лікар направляв потенційних  ухилянтів  на проходження діагностики, аналізів, повне медобстеження та лікування в стаціонарі. Скеровували пацієнтів   лише до тих фахівців, які були задіяні до  оборудки. Кожен з  них  ставив свій запис у медичній картці пацієнта. Потім головний лікар  вносив до спеціальної форми інформацію про пацієнта, його хворобу та причини надання інвалідності,  і направляв  його на МСЕК. Далі в «роботу» включалася голова медико-соціально-експертної комісії МСЕК, як разом зі своїми підлеглими на підставі зібраних «документів» видавала  цілком здоровим людям довідку про інвалідність.  При цьому самому пацієнтові не потрібно було ходити лікарняними коридорами та записуватись на прийоми до лікарів. За них все робив медперсонал. Середня вартість таких “послуг” становила від 2 до 10 тисяч доларів. Ціна залежала від типу документа.

Гроші за  липові висновки отримували через медсестру, яка виконувала роль посередника між клієнтом та лікарями.  ЇЇ  щоденна пайка  становила 100 доларів в день.

Затримали фігурантів оборудки в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України одразу після  отримання на руки чергового «траншу» в розмірі майже 5 тисяч доларів.

За результатами обшуків в службових кабінетах, за місцем проживання медиків  та у їх автомобілях  вилучили гроші в національній та іноземній валюті загальною сумою понад 7 млн грн.

Затриманим повідомлено про підозру за  ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 3 ст. 369-2 (Зловживання впливом) та ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. За словами правоохоронців, підсудним «світить»  до 10 років  позбавлення волі  з конфіскацією майна  та  позбавлення права обіймати посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років.

Ольга Сєргєєва

 

Back to top button