На Хмельниччині засудили батька-нелюда, який ґвалтував свою малолітню доньку

На Хмельниччині до 15 років позбавлення волі засудили чоловіка, який ґвалтував свою неповнолітню доньку.

Із’яславський районний суд визнав винним батька малолітньої дівчинки у вчинені одразу двох злочинів: розбещення неповнолітніх (ст. 156 ККУ) та  зґвалтування неповнолітніх  (ст. 152 ККУ). Сумарно чоловікові призначили 15 років ув’язнення. Також інформацію про злочинця  за рішенням суду  внесено до реєстру педофілів.

За матеріалами справи у травні 2021 року чоловік  вперше вчинив  розпусні дії щодо своєї малолітньої доньки, коли вона спала. Тоді до зґвалтування не дійшло, бо дитина  прокинулась і втекла. Проте  в серпні цього ж року батько таки зґвалтував дитину. Вдруге це сталось у січні 2022 року. У всіх випадках наругу над дитиною батько скоював в стані алкогольного сп’яніння.

Налаякана дівчинка  через страх, що мати їй не повірить в те, що коїть батько,  розповіла про насильство  своїй подрузі. Після цього дівчата пішли до шкільного психолога.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження і під час слідчого експерименту батько дівчинки  визнавав, що після вживання алкоголю вчиняв сексуальне насильство над донькою. Проте  під час розгляду справи в суді, від своїх показів відмовився.

Шкільна психологиня, яка також давала покази на засіданні суду, розповіла, що  мати дівчинки не повірила у те, що її чоловік скоїв насильство, а відтак  навіть не намагалася захистити дитину. Можна припустити, що в подальшому мати залякувала малолітню доньку, адже дівчинка, як і її мати, від надання показів у суді відмовилась. Більше того, здоров’я дитини погіршилося. Сторона захисту не виключала, що  дівчинці, можливо, давали не встановленими медичними препаратами та вчиняли над нею  незаконні дії, але суд цю версію відхилив, оскільки  конкретних доказів у сторони захисту не було. Разом з тим суддя Оксана Янішевська, розглянувши  матеріали справи та враховуючи результати медичної експертизи та покази свідків, визнала чоловіка винним у скоєння злочину. Вирок поки що не набрав законної сили, відповідно сторони можуть оскаржити його в апеляційному суді.

Євген Ковтун

Back to top button