Багіра шукає домівку

Понад 50 кішок, вивезених із зони бойових дій, доглядають у Хмельницькому притулку для тварин волонтери громадської організації “Врятуй життя”. Чотирилапих переселенців привозять сюди волонтери, військові та зоозахисники. Найбільше кішечок — з Херсонської та Харківської областей. Нині вони шукають нових люблячих господарів.

Власні історії поневірянь та страждань можуть розповісти хіба що їхні погляди, поранення й травми, отримані під час вибухів, виживання під уламками будинків і під обстрілами. Своє ім’я евакуйована Багіра з Харківщини отримала вже тут, у притулку, за схожість з героїнею відомої казки Кіплінга “Книга джунглів” така ж чорнява і граційна. Поки Багіра довірливо дрімає на руках Олени Голубничої, керівниці ГО “Врятуй життя”, жінка розповідає її історію. “Багіра була виснажена і дуже тривожна. Не могла їсти. На третій день ми виявили, що в неї перелом щелепи. Він неоперабельний, щелепа має зажити самостійно, тільки Багірі потрібно вологого корму їсти більше. А так вона дуже ручна, лагідна, класна”, розповіла “Суспільному” волонтерка.

Із Херсонщини військовослужбовець привіз до притулку трьох кошенят, яким немає й року. Каже, залишити їх у себе не може, продовжує захищати Україну.Він вивіз з бойової позиції кицю з трьома кошенятами. Кицю він стерилізував і залишив у своїй родині, а малят віддав нам, бо повертався у свій підрозділ”, розповіла пані Олена. Із Вовчанська волонтери організації “UAnimals” привезли до притулку п’ятьох пухнастиків. Їхня власниця до останнього відмовлялась від евакуації, поки там були її підопічні. Тому й кішечок привезли до Хмельницького разом з їх господаркою. От лише в Хмельницькому переселенці важко самостійно знайти прихисток для своїх улюбленців. Тепер вони в притулку чекають на нову люблячу сім’ю. Ще одна зворушлива історія з Харківської області. “Чотирьох кішечок доглядала жінка з інвалідністю в одному з сіл Харківщини. Вона також відмовлялася від евакуації, тому що доглядала за цими котиками. Коли ми погодилися їх забрати, відповідно і жінку було врятовано і вивезено в безпечне місце, каже Олена Голубнича. Дуже важливо знайти добрих господарів для чотирилапих переселенців, тому що кожне звільнене місце в нашій котячій кімнаті дасть можливість врятувати ще якихось тварин з зони бойових дій, яких постійно евакуюють українські організації захисту тварин”.

Хоча волонтери роблять усе можливе, аби евакуйовані почувалися захищеними, одужували після травм і стресів, чотирилапі потребують підтримки. Вологий корм, наповнювач (спресована тирса) і одноразові пелюшки постійно потрібні в притулку для тварин. Але найбільше пухнастики прагнуть потрапити у звичне середовище. Для охочих взяти додому кішечку-переселенку чи допомогти притулку утримувати і лікувати евакуйованих тварин, волонтери повідомляють свої координати на Інстаграм-сторінці “Шлях додому” та на Фейсбук-сторінці ГО “Врятуй життя”, або ж за телефоном 068-202-13-17.

Ольга Озерна

Back to top button